#ExpressDWL

#ExpressDWL

Nie był to najlepszy tydzień w wykonaniu Wiary Lecha. Jedyne punkty zdobyli trampkarze, pozostałe zespoły solidarnie przegrały swoje pojedynki.

#ExpressDWL odcinek 7 (63)

1. Wiara Lecha przegrała w meczu 8. kolejki V ligi z Płomieniem Przyprostynia 1:7.
  2. Jedyną bramkę dla DWL w meczu z Płomieniem Przyprostynia zdobył Tomasz Smura. Była to jego 74. bramka dla Wiary Lecha. Do najlepszego strzelca w historii – Krzysztofa Szerszenia brakuje mu jedno trafienie.
  3. Wiara Lecha spadła w klasyfikacji V ligi na piąte miejsce. Do liderującego Płomienia Kibole tracą sześć punktów.
  4. Drugi raz w historii Wiara Lecha straciła w meczu u siebie siedem bramek. Przed dwoma laty przy Gdańskiej Kibole przegrali 0:7 z Vitcovią Witkowo.
  5. Wiara Lecha poniosła drugą porażkę z rzędu. W ostatnich dwóch spotkaniach DWL stracił dziesięć bramek!
  6. Piotr Makowski rozegrał 99. mecz w barwach Wiary Lecha.
  7. W meczu 9. kolejki V kolejki Wiara Lecha zagra w Buku z miejscową Patrią. Mecz odbędzie się w sobotę 5 października o godzinie 15:00. Będzie to pierwsza potyczka obu zespołów w historii.
  8. Sekcja koszykówki Wiary Lecha rozegrała pierwszy oficjalny mecz w historii. W debiucie koszykarze WL ulegli Biofarmowi Junior Poznań 68:88. Najwięcej punktów - 13 - dla niebiesko-białych zdobył Jacek Wyrwas.
  9. Koszykarska sekcja Wiary Lecha w meczu 2. kolejki III ligi zadebiutuje w roli gospodarza. Rywalem będzie Basket Piła. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 6 października o godzinie 18:00 w hali POSiR przy ulicy Jana Spychalskiego 34.
  10. Trampkarze Wiary Lecha zremisowali na wyjeździe z Olimpem Poznań 1:1, natomiast orlicy, również w delegacji, ulegli Koziołkowi 0:6.
  11. W następnej kolejce młodzieżowych rozgrywek trampkarze Wiary Lecha zmierzą się z Lotnikiem na stadionie w poznańskiej Głuszynie. Mecz odbędzie się w sobotę 5 października o godzinie 13:00. Duszyczki dzień wcześniej zagrają na Piątkowie z Jadwiżańskim KS-em. Pojedynek orlików został zaplanowany na godzinę 18:00.
  12. DWL wspierał Lecha Poznań na sektorze gości w Zabrzu w 13 osób.
  13. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  14. Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – 90 minut w meczu z Concordią Murowana Goślina (0:2),
  15. Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie grał,
  16. Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – zagrał 90 minut w meczu z Victorią II Skarszew (3:1),
  17. Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – zagrał 80 minut i zdobył bramkę w meczu z Wichrem Mycielin (5:0).