Fatalny start Miedzianki w 2019 roku w Ekstraklasie
Miedź Legnica
/ Kategorie: Miedź Legnica

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3

Fatalny start w wykonaniu Miedzi. W pierwszym meczu w Ekstraklasie w roku 2019 przegrywamy z wyżej notowaną Jagiellonią aż 0:3. Mecz trzeba przyznać w wykonaniu legnickich piłkarzy stał na niskim poziomie. Przewidywalne rozegranie, jeden schemat do tego fatalnie wykonywane stałe fragmenty gry i zła gra w obronie, a co najważniejsze brak rasowego napastnika to wszystko złozyło się na tak wysoką porażkę.

Na plus jak zwykle legniccy kibice, którzy mimo niekorzystnego wyniku przez całe spotkanie dopinglowali swoich piłkarzy. Do tego świetna oprawa na Sektorze Rodzinnym, której hasłem przewodnim były podziekowania dla naszego byłego kapitana Wojtka Łobodzińskiego. Na stadionie obecna również spora grupa młodych kibiców Miedzianki, którzy tym meczem zakończyli swoje ferie z ośrodkiem Kibice Razem Miedź Legnica.

Szacunek nalezy sie kibicom gości, którzy w piatek do tego pociagiem przejechali prawie całą Polskę po to by wspomóc swoich piłkarzy.

Miedź Legnica przegrała w pierwszym spotkaniu ligowym w 2019 roku z Jagiellonią Białystok 0:3 (0:2). Legniczanie zagrali słabo i nie mieli dziś argumentów by pokonać solidną "Jagę". Wszystkie bramki wpadły po fatalnych błędach naszych piłkarzy.

Przed meczem podziękowano Wojciechowi Łobodzińskiemu za reprezentowanie drużyny Miedzi przez 7 sezonów. Popularny "Łobo" pożegnał się z pierwszym zespołem i został przesunięty do zespołu rezerw. W Miedzi rozegrał 182 spotkania i z takim numerem dostał pamiątkową koszulkę.

Początek potyczki był prowadzony w spokojnym tempie. Po kwadransie jednak otworzył się worek z bramkami. W 15. minucie po dośrodkowaniu Marko Poletanovica z rzutu rożnego Anton Kanibołocki próbował wypiąstkować piłkę, ale wpadł na niego Tomislav Bożić i po złym wybiciu piłka trafiła do Nemanji Mitrovicia. Ten uderzył z 10 metrów i zdobył prowadzenie dla swojej drużyny. W tej sytuacji zabrakło komunikacji pomiędzy bramkarzem a obrońcą Miedzi.

Przez długie fragmenty gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Zespoły nie miały zbyt wielu sytuacji ofensywnych. W 37. minucie Kanibołocki popisał się udaną interwencją po mocnym uderzeniu Martina Kostala. Kiedy pierwsza połowa zbliżała się ku końcowi Jagiellonia otrzymała prezent w postaci rzutu karnego. W 45. min. po błędzie Bożica piłę przejął Poletanović. Kapitan Miedzi próbując ratować sytuację sfaulował jednak gracz Jagi w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Karnego wykorzystał Guilherme.

Po zmianie stron Miedź próbowała grać bardziej ofensywnie i oddalić grę od swojej połowy. W 55. minucie Juan Camara oddał ładny strzał z ponad 20 metrów, ale Grzegorz Sandomierski dobrze interweniował. To była pierwsza groźna okazja legniczan w tym spotkaniu. Kiedy wydawało się, że limit błędów i pecha jak na pierwszy mecz Miedź wyczerpała, to Bożić w 64. minucie sfaulował wybiegającego na czystą pozycję napastnika gości i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę.

Osłabiona Miedź niewiele mogła zdziałać. Próby podejmowała, jak choćby uderzenie Fabiana Piaseckiego z dystansu, kiedy piłka minęła słupek.

Legniczanie zostali dobici w 74. minucie, kiedy Jaga podwyższyła wynik na 3:0. Arvydas Novikovas dostał piłkę w polu karnym i miał sporo czasu by przymierzyć i uderzyć. Dopiero przed samym strzałem do Litwina doskoczył Kornel Osyra, ale to było za późno by przeszkodzić w strzale. Jaga zdobyła trzecią i jak się później okazało, ostatnią bramkę w spotkaniu. W samej końcówce debiutujący w Miedzi Joan Roman trafił w słupek po uderzeniu piłki zza pola karnego

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Bramki: Mitrović 15, Guilherme 45 (karny), Novikovas 74.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Żółte kartki: Santana, Borja.
Czerwona kartka: Bożić (64., za faul)

Widzów: 3814.

Miedź: Kanibołocki - Zieliński (70. Musa), Bożić, Osyra, Milijković, Camara - Augustyniak (46. Borja), Santana, Ojamaa (66. Roman), Piasecki - Forsell.

Jagiellonia: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme - Poletanović (79. Savković), Romanczuk, Pospisil (66. Kwiecień) - Kostal, Klimala (68. Scepović), Novikovas.