Wiara Lecha 4:0 Poznań FC
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

W sobotę 25 stycznia Wiara Lecha rozegrała swój pierwszy mecz kontrolny w 2020 roku. Kibole pewnie pokonali A-klasowy Poznań FC 4:0. Bramki dla Wiary Lecha zdobywali Dawid Kaczmarek, Marcin Janas, Daniel Mankiewicz oraz Hubert Ziółkowski.

Po dwóch tygodniach przygotowań i sześciu jednostkach treningowych przyszedł czas na pierwszy sprawdzian. Rywalem DWL był niżej notowany Poznań FC, na co dzień grający dwie klasy niżej. Zaskoczenia nie było. Zawodnicy Wiary Lecha w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Tworzyli liczne sytuacje pod bramką gości, wymieniali niezliczoną liczbę podań oraz przez znaczną część meczu utrzymywali się przy piłce.

Strzelanie już w 1. minucie rozpoczął Dawid Kaczmarek, który wykorzystał świetne podanie Kacpra Szulca i po strzale z woleja umieścił piłkę w bramce rywali. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie drogę do bramki rywali znalazł Marcin Janas. Przy dwubramkowym prowadzeniu Kibole trochę zwolnili. Nadal prowadzili grę, ale tworzyli sporadyczne zagrożenie pod bramką przeciwnika. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie trener Wiary Lecha Jarosław Wróblewski wymienił prawie cały pierwszy skład. Na boisku zameldowało się ośmiu nowych zawodników. Niestety dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Maciej Skrzypczak chcąc odebrać piłkę rywalowi nabawił się poważnej kontuzji kolana (prawdopodobnie zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie). Za kontuzjowanego defensora na boisko ponownie wszedł Tomasz Smura. Kibole nadal kontrolowali przebieg gry, ale bramki ponownie zaczęli strzelać w końcówce spotkania. W 88. minucie Daniel Mankiewicz dobił piłkę do bramki po strzale Wojciecha Paplaczyka podwyższając wynik na 3:0. Trzy minuty później do siatki trafił Hubert Ziółkowski, który wykorzystał zagranie Krzysztofa Szenfelda wzdłuż bramki. Po tym trafieniu sędzia po raz ostatni użył gwizdka i mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Najbliższy mecz kontrolny Wiara Lecha rozegra w piątek 31 stycznia o godzinie 20:20. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ulicy Bułgarskiej (pod balonem). Rywalem DWL będzie B-klasowy Okoń Sapowice.