• Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
Adrian Byłeń
/ Kategorie: brak

Odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej

Na boiskach treningowych Ruchu Chorzów tytuł mistrza Turnieju zdobyła reprezentacja ośrodka KIBICE RAZEM Motor Lublin

puchary dla najlepszej trójki turnieju Kibice RazemKolejna, trzecia edycja  turnieju dla dzieci w wieku 11-13 lat, w skrócie nazywanego Turniejem KIBICE RAZEM odbyła się 18 września w Chorzowie. W zmaganiach uczestniczyła blisko 100 zawodników reprezentujących 12 drużyn. Drużyny reprezentowały ośrodki KIBICE RAZEM – także Jagielloni Białystok i Ruchu Chorzów, których otwarcie nastąpi wkrótce. Stawkę uzupełniła 12 zaproszona drużyna z Pogoni Ruda Śląska.

 

Zawodnicy mieli okazję grać na boiskach Ruchu Chorzów, na których na co dzień trenują Ekstraklasowi piłkarze. Na potrzeby turnieju, związane także z rokrocznie rosnącą liczbą drużyn Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie przygotował 2 boiska o wymiarach boisk typu „Orlik 2012”, na których równolegle prowadzono turniejowe mecze.

 

integracja dzieci w Freestyle ParkDzień wcześniej, uczestnicy turnieju mieli okazję wyszaleć się w Parku Trampolin w chorzowskim Freestyle Parku. Zawodniczki i zawodnicy, podzieleni na kilka grup oprócz rozgrzewki, mogli również sprawdzić się w kilkunastu konkurencjach sprawnościowych. 

 

Również w przeddzień turnieju, podczas spotkania warsztatowego koordynatorów ośrodków Programu KIBICE RAZEM dokonano losowania grup turnieju, które jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wzbudziło wiele emocji - głównie, ze względu na kolejne mini-derby Górnego Śląska. W jednej grupie bowiem znalazły się reprezentacje Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów, których pojedynek jednocześnie był meczem inaugurującym cały turniej.

podział na turniejowe grupy

Oficjalnego otwarcia dokonał Grzegorz Kapica, Król Strzelców 1 Ligi w sezonie 1981/1982, obecnie odpowiadający w Ruchu Chorzów za szkolenie młodzieży. Wszystkich zawodników i kibiców tuż po przemowach zaskoczyła niespodzianka, w postaci występu freestyle’owego Dawida Krzyżowskiego, Mistrza Polski we Freestyle’u.

 

Od samego początku, zawodnicy mieli świadomość, że liczy się zaangażowanie i walka już w meczach fazy grupowej. System rozgrywek, przewidywał, że zespoły, które zajęły 3. miejsca w grupie, w dalszej fazie miały możliwość walki o miejsca 9.-12. w klasyfikacji końcowej. Odpowiednio zespoły z drugich miejsc w grupie mogły zająć ostatecznie miejsca 5.-8., natomiast tylko zwycięzcy każdej z 4 grup walczyli o 1. Miejsce w turnieju.

 

Adlerek - maskotka Ruchu ChorzówNa kibiców oraz zawodników oczekujących na swoje mecze czekało wiele dodatkowych atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, bramki celnościowe, pomiar prędkości lotu kopniętej piłki oraz mega piłkarzyki. Dodatkową niespodzianką była wizyta piłkarzy Ruchu Chorzów: Eduards Visniakovs, Michał Helik oraz Maciej Urbańczyk którzy chętnie pozowali do zdjęć z kibicami i rozdawali liczne autografy. Klubowa maskotka Ruchu – Adlerek, był obecny od samego początku do końca turnieju, fantastycznie rozbawiając wszystkie dzieci.

 

W meczach grupowych zapadły następujące rozstrzygnięcia:

wyniki grupowych meczów

 

Po fazie grupowej sytuacja przedstawiała się następująco:

turniejowa table a

Kolejna faza, to 6 półfinałów które pozwoliły następnie wyłonić drużyny uczestniczące w meczach kolejno o miejsca 11, 9, 7, 5 oraz 3 i Finał Turnieju o zwycięstwo.

 

Wyniki w meczach półfinałowych:

mecze półfinałowe

Wyniki w meczach o miejsca w klasyfikacji końcowej:

finałowe rozstrzygnięcia

oficjalne ogłoszenie wynikówPo meczu Finałowym III edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej KIBICE RAZEM wręczeni nagród, dyplomów, medali oraz upragnionych pucharów dokonali – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Minister Jan Widera, Prezydent Miasta Chorzowa, Pan Andrzej Kotala oraz Honorowy Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Rudolf Bugdoł. Statuetkę Króla Strzelców otrzymał Hubert Kwolek z Miedzi Legnica, który zdobył w całym turnieju 13 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Patryk Zan z Motoru Lublin.

 

Na specjalne miejsce w tej relacji zasługują także 2 drużyny, dla których wynik sportowy był dodatkiem do świetnej zabawy podczas całego turnieju – wielkie słowa uznania dla reprezentacji Lechii Gdańsk, złożonej  z wychowanków gdańskich Domów Dziecka oraz drużyny Polonii Warszawa, złożonej z samych zawodniczek, a ponadto debiutantek na turnieju piłkarskim! Mecz pomiędzy tymi drużynami przez wiele osób uznany został za esencję turniejów dla dzieci i młodzieży, gdzie liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

 

uczestnicy III Turnieju Kibice RazemOprócz wyników sportowych, najważniejszy był uśmiech zawodników, którzy schodzili z boiska. Radość widać także na wspólnym zdjęciu na trybunach Stadionu Ruchu Chorzów oraz relacji wideo autorstwa TV Niebiescy [WIDEO - kliknij tutaj].

 

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU dzięki uprzejmości Niebiescy.pl 

 

Print
2677

x
MSiT
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • PZPN
 • KOS