User Menu Search
Close
Łukasz Kubiak nowym trenerem Wiary Lecha
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Łukasz Kubiak nowym trenerem Wiary Lecha

Nowym szkoleniowcem Wiary Lecha został Łukasz Kubiak. Zastąpił on na tym stanowisku Jarosława Wróblewskiego, który zakończył współpracę z drużyną kibiców Kolejorza w ubiegłą sobotę po meczu z Orkanem Chorzemin. Trener Lechitów w ostatnich latach prowadził TPS Winogrady-Poznań. 

Łukasz Kubiak jest wychowankiem Lecha Poznań, w którym występował w drużynach juniorskich. Granie w seniorach rozpoczął w Polonii Środa Wielkopolska, a następnie został zawodnikiem Sparty Oborniki, Unii Swarzędz, GKS-u Dopiewo, Kotwicy Kórnik i Lubońskiego KS-u. W tej ostatniej drużynie grał m.in. z Krzysztofem Szerszeniem i Maciejem Smuniewskim. Największym sukcesem w karierze zawodniczej było wywalczenie wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2011/12. Nagrodą dla Lubońskiego była gra na szczeblu centralnym rozgrywek pucharowych. Klub z Lubonia z Kubiakiem w składzie pokonał Nielbę Wągrowiec 3:1, a następnie rozprawił się z GKS-em Katowice 4:2 (jednego gola zdobył nowy trenera WL). Powstrzymany został w 1/16 finału przez Wisłę Kraków. Po zakończeniu sezonu 2014/15 Łukasz Kubiak zakończył przygodę z boiskiem i został trenerem Lubońskiego KS-u, z którym w następnej kampanii wywalczył awans do IV ligi. Promocja nie wyszła na dobre lubońskiemu klubowi. Kubiak odszedł w trakcie sezonu, a LKS spadł po roku gry do okręgówki. Angaż znalazł natychmiast, ale ledwie sześć miesięcy prowadził Piasta Kobylnica, po czym od rundy jesiennej sezonu 2016/17 został szkoleniowcem TPS-u Winogrady. Największymi sukcesami Kubiaka na ławce trenerskiej klubu z osiedla Wichrowe Wzgórze był awans do V ligi, a następnie promocja do IV ligi.

Łukasz Kubiak siedmiokrotnie prowadził inne kluby przeciwko Wiarze Lecha. W okresie pracy w Lubońskim KS-em wygrał na Śródce 5:4, a następnie uległ Kibolom w Luboniu 1:2. Remisem 1:1 zakończył się pojedynek z DWL prowadzonego przez niego Piasta Kobylnica. W ostatnich czterech potyczkach Kubiak był trenerem TPS-u Winogrady. Bilans derbowych pojedynków był remisowy – dwukrotnie wygrywała Wiara Lecha (3:1 i 5:3), dwukrotnie zwycięstwa odniósł TPS (1:0 i 2:0).

Pierwszy trening w roli szkoleniowca Wiary Lecha Łukasz Kubiak przeprowadził w poniedziałek 21 września. Debiut w roli trenera niebiesko-białych przypadnie w niedzielę 27 wrześnie o godzinie 12 w derbowym pojedynku przeciwko Przemysławowi Poznań. Będzie to hit 9. kolejki V ligi.

Drukuj
79

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top