[EasyDNNnews:EventRegistration:InfoMessage] [EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration] [EasyDNNnews:IfExists:EventSignUp]

Wszyscy na Miedziankę ! [EasyDNNnews:IfExists:GalleryBackLink] [EasyDNNnewsLocalizedText:ViewInGallery] [EasyDNNnews:EndIf:GalleryBackLink]
Miedź Legnica
/ [EasyDNNnewsLocalizedText:Categories]: [EasyDNNnews:Categories]

Wszyscy na Miedziankę !

Historia meczów Miedzi z Widzewem

Historia pojedynków Miedzi Legnica i Widzewa Łódź jest dla naszej drużyny korzystna, choć najwięcej spotkań kończyło się remisem. Legniczanie dotychczas przegrali dwukrotnie, odnieśli trzy zwycięstwa, a cztery mecze zakończył remis. Przed nami dziesiąty mecz w historii tych pojedynków.

Osiem dotychczasowych spotkań Miedzi z Widzewem odbyło się na drugim poziomie rozgrywkowym. Pierwsze z nich miało miejsce w sezonie 1990/91. Miedź na własnym stadionie wygrała z Widzewem 4:1, a w rewanżu - niestety przegrała 0:4.

Kolejne dwa mecze rozegrano w sezonie 2014/15 na szczeblu I ligi. W pierwszym, jesiennym meczu Miedź w Łodzi zremisowała 0:0. W rewanżu legniczanie rozgromili łodzian przed własną publicznością 6:1. Hattrick w tym meczu skompletował Mateusz Szczepaniak, który trafiał do siatki Widzewa w 16, 49 i 88 minucie. Dwa gole w  55 i 81 minucie dołożył Marcin Garuch, a w 79 minucie gry do bramki trafił jeszcze Wojciech Łobodziński. Widzew odpowiedział golem Krystiana Nowaka z rzutu karnego. W kolejnych trzech meczach Miedzi i Widzewa padły remisy 1:1 i 0:0 i 1:1. Natomiast kolejne zwycięstwo Miedzi nadeszło w sezonie 2021/22, kiedy legniczanie pokonali na własnym boisku Widzew 1:0, a gola dającego 3 oczka zdobył Chuca. Ostatni pojedynek Miedzi i RTS miał miejsce w beżącym sezonie. Miedź przegrała w Łodzi 0:1 po golu Bartłomieja Pawłowskiego.

Pierwszy mecz: Miedź - Widzew 4:1 (08.08.1990)

Najwyższa wygrana Miedzi: Miedź - Widzew 6:1 (04.04.2015)

Najwyższa wygrana Widzewa: Widzew - Miedź 4:0 (20.03.1991)