Kolejna wygrana

Liga

W piątkowy wieczór Jagiellonia zmierzyła się z Zagłębiem Lubin w ramach dwunastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Aura nie była łaskawa ani zawodnikom ani kibicom, gdyż było zimno i padał deszcz. Pomimo tego na trybunach zjawiło się ponad osiem tysięcy kibiców.
Od początku spotkania zaatakowali Jagiellończycy. Już w 4 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Jagi, lecz po pięciu minutach wpatrywania się w telewizor varu odwołał tą decyzję.
Żółto-czerwoni nie ustępowali i atakowali dalej. Groźne akcje stworzyli pod bramką rywali Nene i Kubicki.
W 28 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wdowika, główkował Skrzypczak i wpakował piłkę do bramki.
Tuż przed przerwą rezultat spotkania podwyższył Pululu, który wykorzystał rzut karny.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2-0.
Po zmianie stron uaktywnili się goście, którzy ruszyli na bramkę Jagi. Na szczęście Jagiellończycy szybko odzyskali dominację i w 66 minucie podwyższyli wynik na 3-0. Bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Bartłomiej Wdowik.
Do samego końca meczu Jagiellonia grała już na luzie, kontrolując wynik spotkania i stwarzając jeszcze kilka bardzo groźnych sytuacji podbramkowych.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-0, dzięki czemu Jaga awansowała na lidera rozgrywek (co najmniej do soboty).

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Skrzypczak 28', Afimico Pululu 44' (k), Bartłomiej Wdowik 66'

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček (82' 3. Dušan Stojinović), 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik (87, 5. Bojan Nastić), 7. Dominik Marczuk (68' 18. Tomasz Kupisz), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené, 14. Jarosław Kubicki (87' 51. Alan Rybak), 28. José Naranjo (82' 99. Kristoffer Hansen), 10. Afimico Pululu.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov, 7. Kacper Chodyna (81' 17. Marek Mróz), 6. Tomasz Makowski (46' 20. Marko Poletanović), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (46' 21. Tomasz Pieńko), 77. Mateusz Wdowiak (90' 11. Arkadiusz Woźniak), 18. Juan Muñoz (68' 90. Dawid Kurminowski).