Czas na derby !
Miedź Legnica
/ Kategorie: Miedź Legnica

Miedź Legnica - Chrobry Głogów

Mecze derbowe Miedzi z Chrobrym zawsze przynoszą wiele emocji. Historia spotkań obu drużyn pełna jest wspaniałych meczów, pięknych goli czy niezwykłych zwrotów akcji. W sezonie 2020/2021 starcie na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy zakończyło się zaskakującym trafieniem, wspominanym do dzisiaj.

Legniczanie w derbowe szranki na własnym obiekcie z pomarańczowo-czarnymi stawali poniesieni zwycięstwem 2:0 z Radomiakiem w Pruszkowie, po golach Krzysztofa Drzazgi z rzutu karnego i Jakuba Łukowskiego. Ówczesny trener zielono-niebiesko-czerwonych Jarosław Skrobacz nie dokonał żadnych zmian w składzie i ta sama jedenastka miała powalczyć o zwycięstwo w niezwykle istotnym dla kibiców pojedynku.

Spotkanie lepiej zaczęło się jednak dla pomarańczowo-czarnych. W 14 minucie piłkę z boku boiska otrzymał Dominik Piła. Będąc na wysokości pola karnego zdecydował się na dośrodkowanie, a tam do futbolówki dopadł Maksymilian Banaszewski, który złożył się i uderzył z woleja, czego nie był w stanie wyłapać Mateusz Hewelt. Po 20 minutach znów byliśmy pod bramką Miedzi. Rzut rożny dla gości wykorzystany został w pełni, a z głowy piłkę do siatki skierował Mikołaj Lebedyński i podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia wyszli już na dwubramkowe prowadzenie.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy swoją okazję na trafienie mieli gospodarze, bowiem sędzia główny podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Kamil Zapolnik. Co prawda, intencje strzelającego wyczuł Adam Makuchowski, ale uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że golkiper głogowian był bez większych szans na skuteczną interwencję. Arbiter zakończył pierwszą część spotkania i Miedź z dobrym impulsem po złapaniu kontaktu mogła zejść do szatni na przerwę.

Przez większą część drugiej połowy nie widzieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji. Wszystko sprowadziło się do tej ostatniej, już w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego z okolic lewej strony środka boiska piłkę ustawił Bartosz Bartkowiak, wprowadzony w trakcie spotkania. Futbolówkę głową skierował w polu karnym Nemanja Mijusković, a w powietrzu powalczyło o nią dwóch bramkarzy. To Mateusz Hewelt ostatecznie pierwszy do niej dopadł i główkował w kierunku bramki. Co prawda z linii próbował jeszcze wybijać Oliver Praznovsky, ale na nic się to zdało, bo całym obwodem była już w bramce i po tak sensacyjnej końcówce Miedź odrobiła straty, a zawody skończyły się wynikiem 2:2.

2011/2012, II liga, Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1
2011/2012, Puchar Polski, Chrobry Głogów - Miedź Legnica 3:2 p.d.

bramki - 76:56

Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy o godz. 17:30. Bilety zakupicie na bilety.miedzlegnica.eu, w Strefie Miedzi (czynnej do piątku w godz. 9-16, a w meczową sobotę w godz. 13:30-17:30) oraz w kasach stadionowych na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie na tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport.