Akademia Reissa Poznań – Wiara Lecha 0:8

W ramach 18. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała w derbach Poznania Akademię Piłkarską Reissa 8:0. Dwie bramki zdobył Jakub Wilk, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Mankiewicz, Sergiej Krivets, Błażej Telichowski, Marcin Mazurek, Dawid Czerniejewicz oraz Kacper Dolski.

Lider V ligi dość szybko otworzył wynik spotkania i potwierdził wyższość nad młodym zespołem rywali. Już w dwunastej minucie piłkę z lewej strony boiska w pole karne Akademii wrzucił Eryk Lubieniecki. Niepewne zachowanie defensorów gospodarzy czujnie wykorzystał Jakub Wilk, który przechwycił futbolówkę i umieścił ją w siatce. Już trzy minuty później grający na pozycji półlewego obrońcy Lubieniecki ponownie zaliczył asystę. Obrońca Wiary Lecha znalazł się z piłką po prawej stronie pola karnego Akademii i prawą nogą miękko dośrodkował do zamykającego akcję Daniela Mankiewicza, który dołożył głowę i podwyższył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą Mankiewicz mógł ponownie pokonać bramkarza Akademii, próbując strzału z dystansu, lecz golkiper rywali zdołał odbić mocny strzał na rzut rożny. Blisko zdobycia bramki był także Marcin Daniel, ale piłka po jego mocnym strzale minimalnie minęła bramkę. W efekcie Lechici schodzili na przerwę prowadząc 2:0 i w pełni kontrolując mecz.

Po zmianie stron Lechici szybko potwierdzili swoją wyższość i nie pozostawili złudzeń zespołowi z dołu tabeli, który w komplecie składał się z zawodników urodzonych w 2006 roku. Już w drugiej minucie drugiej odsłony spotkania prawą stroną pola karnego rywali wdarł się Marcin Daniel, który wypatrzył wbiegającego pod bramkę Akademii Wilka. Mistrz Polski z roku 2010 zachował zimną głowę i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy po raz drugi. W 55. minucie do dwóch trafień Wilk dołożył pierwszą asystę, podając prostopadle do wbiegającego między obrońców APR drugiego mistrza Polski z 2010 roku występującego w barwach Wiary – Siergieja Krivetsa. 36-latek pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i Kibole prowadzili już 4:0. Na piętnaście minut przed końcem na listę strzelców wpisał się kolejny utytułowany zawodnik Lecha Poznań, występujący obecnie w szeregach Kiboli. Na dwudziestym metrze sfaulowany został Mankiewicz, więc z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał na dalszy słupek Wilk. Tam odnalazł się zdobywca Pucharu Polski z 2004 roku z Lechem – Błażej Telichowski, który umieścił piłkę w bramce lobując bramkarza APR. Cztery minuty później Wilk został sfaulowany w polu karnym gospodarzy i sędzia Maciej Pelka wskazał na punkt karny. Rzut karny wykorzystał natomiast Marcin Mazurek, zdobywając szóstą bramkę w tym spotkaniu. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania Lechici trafili jeszcze dwa razy. Najpierw po podaniu Mazurka prawą stroną pognał Dawid Czerniejewicz i umieścił piłkę w bramce strzałem zewnętrzną stroną buta, a następnie Kacper Dolski ustalił wynik meczu strzałem z głowy po czwartej asyście Wilka.

Wiara Lecha dała lekcję futbolu młodemu zespołowi Akademii Piłkarskiej Reissa i wykorzystała drugą z rzędu porażkę drugiej w tabeli Olimpii Koło. Lechici zwiększyli tym samym przewagę do ośmiu punktów. Kolejny mecz podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka czeka w Wielką Sobotę. O godzinie 12 na Stadionie Miejskim w Pniewach Kolejorz zmierzy się z miejscowym Sokołem.