Awans w Pucharze Polski
Jagiellonia Białystok

Puchar Polski

Zaledwie cztery dni po meczu ligowym zawodnicy Jagiellonii i Warty Poznań spotkali się w Pucharze Polski, tym razem w Białymstoku.
Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany, przyznać trzeba, że nawet ze wskazaniem na przewagę gości, którzy widocznie chcieli zrewanżować się za stratę punktów na własnym terenie.
Obie ekipy stworzyły sobie akcje podbramkowe lecz pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie mocniej zaatakowali Jagiellończycy stwarzając sobie groźne sytuacje podbramkowe. W 63 minucie Imaz trafia po akcji z rzutu rożnego, a 75 minucie gola zdobył Nene po idealnym zagraniu Pululu.
Jaga do ostatniego gwizdka kontrolowała przebieg meczu i ostatecznie wygrała 2-0.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:0 (0:0)
Bramki: Jesús Imaz 63', Nené 75'

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz - 3. Dušan Stojinović (90, 19. Paweł Olszewski), 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (86, 18. Tomasz Kupisz), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (86, 16. Michal Sáček), 36. Jakub Lewicki (72, 10. Afimico Pululu) - 11. Jesús Imaz, 28. José Naranjo.
Warta: 33. Jędrzej Grobelny - 3. Jakub Kiełb (65, 22. Konrad Matuszewski), 14. Bogdan Țîru, 44. Dawid Szymonowicz, 34. Wiktor Pleśnierowicz, 28. Filip Borowski - 47. Tomáš Přikryl (60, 2. Jakub Bartkowski), 8. Niilo Mäenpää, 16. Miguel Luís (60, 6. Maciej Żurawski), 77. Stefan Savić (64, 7. Kajetan Szmyt) - 29. Dario Vizinger (73, 9. Márton Eppel).