[EasyDNNnews:IfExists:Event]
[EasyDNNnews:IfExists:EventRegistration][EasyDNNnews:EventRegistration:RegisterButton][EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration]
[EasyDNNnews:IfExists:Payment]
[EasyDNNnews:Price][EasyDNNnews:EndIf:Payment]
[EasyDNNnewsLocalizedText:Eventdate]:
[EasyDNNnews:EventDate] [EasyDNNnewsLocalizedText:ExportEvent]
[EasyDNNnews:IfExists:EventLocation]
[EasyDNNnewsLocalizedText:EventLocation]: [EasyDNNnews:EventLocation]
[EasyDNNnews:EndIf:EventLocation]
[EasyDNNnews:IfExists:EventRegistration]
- [EasyDNNnewsLocalizedText:NumberOfAttendants]: [EasyDNNnews:EventRegistration:NumberOfAttendants]
- [EasyDNNnewsLocalizedText:MaxNumberOfTickets]: [EasyDNNnews:EventRegistration:MaxNumberOfTickets]
- [EasyDNNnewsLocalizedText:NotUsedTickets]: [EasyDNNnews:EventRegistration:NotUsedTickets]
[EasyDNNnews:IfExists:Payment]- [EasyDNNnewsLocalizedText:Price]: [EasyDNNnews:Price]
[EasyDNNnews:EndIf:Payment]
[EasyDNNnews:EventRegistration:InfoMessage]
[EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration]
[EasyDNNnews:IfExists:EventSignUp]
[EasyDNNnewsLocalizedText:AreYouGoing]
[EasyDNNnews:SignUpActionBar]
[EasyDNNnews:EndIf:EventSignUp]
[EasyDNNnews:EndIf:Event]
Biało-Czarne światełko pamięci 2024
Kolejne dni akcji Biało-Czarne Światełko Pamięci
Józef Damsé (1885-1957). Założyciel i pierwszy prezes Sandecji z lat 1912-1914. Urodził się w Mielcu, i podobnie jak brat Stanisław młodość spędził we Lwowie gdzie ukończył Politechnikę Lwowska. Był członkiem Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" we Lwowie, a po przeprowadzce do Nowego Sączu również i w miejscowym gnieździe. Oprócz działalności w Sandecji, był jednym z założycieli Towarzystwa Wioślarskiego w Nowym Sączu. Właściciel willi Malutka w Żegiestowie Zdroju, sekretarz Komisji Zdrojowej. Spoczywa na Cmentarzu Parafialnym w Andrzejówce. Jego wnuczka Jadwiga Damsé w 1968 r. reprezentowała Polskę na X Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Grenoble.
Daniel Weimer (1958-2017)
Wierny i oddany kibic Sandecji Nowy Sącz, legenda sądeckiego dziennikarstwa sportowego. Relacjonował wydarzenia sportowe (i nie tylko) na łamach "Głos ZNTK", "Głos Sądecki", "Gazeta Krakowska", "Dziennik Polski". Przez wiele lat jego spikerski głos towarzyszył nowosądeckim kibicom podczas domowych meczów. Autor fundamentalnych publikacji na temat historii Sandecji Nowy Sącz: Sandecja. Minęło 90 lat… (2001, wraz z Jerzym Leśnikiem); A - jak Augustynek, Ż - jak Żabecki: leksykon piłkarzy sądeckich (2005); Złota Księga Sandecji 1910-2010 (2010). Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu.
Jan Keller (1907-1985)
Jeden z budowniczych dyscypliny hokeja na lodzie w Nowym Sączu, do którego trafił pod koniec lat 30-tych. Pracował jako nauczyciel w Gimnazjum Kupieckim oraz I i II Gimnazjum. Hokeista Comarch Cracovia w latach 30-tych XX w., Mistrz Polski z 1937 r. i reprezentant Polski. Po wojnie nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Działacz i trener hokeja na lodzie w sekcji Sandecji. Był również działaczem i trenerem sekcji hokeja na lodzie w Międzyszkolnym Klubie Sportowym "Beskid" Nowy Sącz. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Ośrodek Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta Nowego Sącza. Koordynatorem centralnym Programu KIBICE RAZEM jest Polski Związek Piłki Nożnej.
986