Bolesna porażka

Liga

W piętnastej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia zmierzyła się przy Słonecznej z Legią Warszawa.
Szesnaście tysięcy kibiców na trybunach ( w tym ponad tysiąc ze Stolicy), oprawa, głośny doping przez całe spotkanie sprawiało, że w Białymstoku było wielkie piłkarskie święto.
Po dobrym początku i bramce Marca Guala nastała eksplozja radości. Trwała jedynie kilka minut i była ostatnim pozytywny akcentem tego spotkania na boisku.
Później dominowali już goście, a nasi zawodnicy grali jak bezradni. Do przerwy było 1-3. W drugiej połowie w pewnym momencie 1-5.
Mogło być zdecydowanie więcej ale w bramce znakomicie spisywał się Alomerović, broniąc kilka setek.
"Na otarcie łez" bramkę strzelił młody Mateusz Kowalski. W samej końcówce rozmiary porażki mogli zmniejszyć Imaz i Kowalski, lecz nic z tego nie wyszło i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-5.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 2:5 (1:3)
Bramki: Marc Gual 16’, Mateusz Kowalski 77’ – Josué 28’, 40’, 72’, Filip Mladenović 30’, Maik Nawrocki 47’

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 14. Tomáš Přikryl (66, 18. Tomasz Kupisz), 72. Mateusz Skrzypczak, 4. Israel Puerto (46, 32. Miłosz Matysik), 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki – 11. Jesús Imaz, 26. Martin Pospíšil (46, 22. Oliwier Wojciechowski), 8. Nené, 10. Fedor Černych (66, 60. Mateusz Kowalski) – 28. Marc Gual.

Legia: 1. Kacper Tobiasz – 29. Lindsay Rose, 55. Artur Jędrzejczyk (46, 14. Ihor Charatin), 17. Maik Nawrocki – 13. Paweł Wszołek, 99. Bartosz Slisz, 27. Josué, 67. Bartosz Kapustka (66, 18. Patryk Sokołowski), 25. Filip Mladenović (84, 5. Yuri Ribeiro) – 39. Maciej Rosołek (65, 9. Blaž Kramer), 19. Carlitos (84, 11. Róbert Pich).