Cenne zwycięstwo w Gdańsku
Jagiellonia Białystok

Liga

Jagiellonia przerwała passę pięciu porażek z rzędu w meczach wyjazdowych. W sobotę pokonała w Gdańsku miejscową Lechię 2-0.

Piłkarze Jagi świetnie weszli w to spotkanie. Już w 3 minucie po świętnym rozegraniu akcji przez Martina Pospisila i Maćka Makuszewskiego, bramkę zdobył Jesus Imaz.

Jagiellończycy nie cofneli się i nadal atakowali bramkę gospodarzy.

Kluczowa sytuacja miała miejsce w 36 minucie, kiedy to jeden z zawodników Lechii ukarany został dwoma żółtymi kartkami, a w konsekwencji czerwoną. Od tego momentu Lechia grała w osłabieniu.

W końcówce meczu Jagiellonia podwyższyła na 2-0 dzięki bramce Jakova Puljicia.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Jesus Imaz 3', Jakov Puljić 84'

Lechia: 12. Dusan Kuciak - 19. Karol Fila (46, 5. Bartosz Kopacz), 25. Michał Nalepa, 4. Kristers Tobers, 2. Rafał Pietrzak - 8. Omran Haydary (72, 22. Joseph Ceesay), 6. Jarosław Kubicki (88, 69. Jan Biegański), 88. Jakub Kałuziński, 7. Maciej Gajos (76, 18. Jakub Arak), 20. Conrado (46, 15. Kenny Saief) - 28. Flávio Paixao.

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński - 38. Paweł Olszewski, 25. Bogdan Tiru, 3. Błażej Augustyn, 27. Bartłomiej Wdowik - 10. Maciej Makuszewski (60, 28. Kamil Wojtkowski), 26. Martin Pospíšil (86, 16. Ariel Borysiuk), 6. Taras Romanczuk, 11. Jesús Imaz (89, 36. Maciej Bortniczuk), 13. Fedor Cernych (59, 23. Fernan Lopez) - 21. Jakov Puljić (86, 15. Kris Twardek).