FUTSAL: FUTSAL II LESZNO – WIARA LECHA 5:4

Wiara Lecha przegrała w meczu 2. kolejki II ligi futsalu w Poniecu z rezerwami Futsalu Leszno 4:5. Bramki dla lechitów zdobywali Mikołaj Orczykowski, Jacek Sander, Mateusz Jedliński i Mateusz Gajewski. Była to pierwsza porażka futsalistów Kolejorza od 6 listopada zeszłego roku.
Dwie różne połowy oglądali licznie zgromadzeni kibice w ponieckiej hali sportowej. Pierwsza należała do Niebiesko-Białych, druga, która okazała się kluczowa dla losów pojedynku, do rezerw ekstraklasowego Futsalu Leszno. Lechici znakomicie weszli w mecz. Prowadzenie objęli już w 44. sekundzie spotkania. Podanie Jana Martina wykończył Mikołaj Orczykowski, który zdobył swoją drugą bramkę w sezonie. Wiara Lecha poszła za ciosem. W 8 min po uderzeniu z własnego pola karnego golkipera gospodarzy pokonał Jacek Sander. Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:3. Prowadzenie podopiecznych trenera Dariusza Pieczyńskiego podwyższył Mateusz Jedliński, który wykończył akcję zespołową. Ostatnim podaniem popisał się Wojciech Tabiszewski. Strzelanie przed przerwą zakończył Mateusz Gajewski. Najmłodszy zawodnik Niebiesko-Białych wykorzystał zagranie Daniela Lebiedzińskiego i ustalił wynik pierwszej połowy na 4:0.

Druga odsłona na stałe zapisała się w historii sekcji futsalu Wiary Lecha nie złotymi, a czarnymi zgłoskami. Lechici uśpieni wysokim prowadzeniem oddali inicjatywę gospodarzom. Leszczynianie wrócili do gry po dwóch trafieniach – w 25 i 27 min. Oba na swoje konto zapisał Albert Betowski, który okazał sie bohaterem rezerw Futsalu Leszno. Gol kontaktowy wpadł w 39 min po trafieniu samobójczym Lebiedzińskiego. Gospodarze do końca walczyli o remis. Ich gra została nagrodzona nie jednym, a trzema punktami. Dwadzieścia sekund przed końcem Betowski doprowadził do remisu, a trzynaście sekund później zadał zabójczy cios pokonując po raz czwarty Michała Wasielewskiego. Futsal II wygrał 5:4.

Wiara Lecha przegrała po raz pierwszy od 6 listopada zeszłego roku i zakończyła passę dziesięciu meczów bez porażki. W najbliższą sobotę lechitów czeka bardzo ważny pojedynek, w którym zmierzą się z drugim w tabeli Orlikiem Mosina. Spotkanie z byłym pierwszoligowcem odbędzie się w sobotę, 4 listopada o godzinie 11:30 w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.