FUTSAL: WIARA LECHA – FUTSAL PIŁA 9:0
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

W meczu 7. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha pokonała Futsal Piła 9:0. Hattrickiem popisał się Mateusz Gajewski, a dublet ustrzelił Jacek Sander. Pozostałe cztery gole na swoje konto zapisali Łukasz Pieczyński, Jan Martin, Łukasz Trałka i Robert Świtoń.
W efektownym stylu ligowe zmagania w 2023 roku zakończyli futsaliści Wiary Lecha. Niebiesko-Biali nie dali szans zamykającemu tabelę, Futsalowi Piła. Wygrali aż 9:0. O wysokim zwycięstwie zadecydowała pierwsza część gry, która zakończyła się wynikiem 6:0. Połowę dorobku zapisał najskuteczniejszy w obecnym sezonie – Mateusz Gajewski. W 5 min otworzył wynik, w 11 min podwyższył prowadzenie na 3:0, a strzelanie na swoje konto zakończył w 17 min, gdy efektownie wykończył kapitalne zagranie Wojciecha Tabiszewskiego. Oprócz Gajewskiego przed przerwą trafiali Łukasz Pieczyński (w 5 min) i Jacek Sander (w 14 min). Obaj pokonali golkipera gości po uderzeniach z dystansu. Gola zdobył też Jan Martin, który wykończył rozpoczęty przez siebie kontratak pakując piłkę do siatki po podaniu Łukasza Trałki.

W drugiej części lepiej zaprezentowali się futsaliści z Piły. Częściej utrzymywali się przy piłce, pod bramką byli groźniejsi i z łatwością rozbijali ataki Wiary Lecha. Na ostatnie dwie minuty pilanie zdecydowali powalczyć o gola honorowego wprowadzając do gry lotnego bramkarza. Zmiana taktyki była na rękę lechitom, którym udało się dobić gości. W 39 min drugą bramkę zdobył Jacek Sander, a w ostatnich sekundach wynik ustalili Trałka i Robert Świtoń. Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego wygrali 9:0. Była to ich szósta wygrana w obecnej kampanii.

Wiara Lecha zakończyła pierwszą rundę sezonu 2023/2024. Pojedynek z Futsalem Piła nie był ostatnim meczem w kończącym się roku. Lechitów w najbliższy weekend czeka pucharowa potyczka w Przodkowie, gdzie zmierzą się z miejscowym Budmaxem. Mecz 1/64 finału zostanie rozegrany w sobotę, 9 grudnia o godzinie 17:30.