GKS Dopiewo – Wiara Lecha 3:0
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wiara Lecha zakończyła przygotowania do rundy wiosennej wyjazdową porażką z GKS Dopiewo 3:0.

Sobotni sparing był daleki od idealnego w wykonaniu niebiesko-białych. Kibole notowali wiele niedokładnych podań oraz strat, pozwalając gospodarzom przebić się pod własne pole karne. W 9 minucie po podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik zespołu z Dopiewa i pewnie pokonał Mikołaja Nawrowskiego, otwierając wynik spotkania. Lechici kilkukrotnie starali się stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, także po stałych fragmentach gry, lecz bezskutecznie.

Po zmianie stron wydawało się, że zespół trenera Łukasza Kubiaka lepiej wszedł w drugą połowę, a gra Lechitów zaczynała się kleić. Gospodarze odpowiedzieli jednak w 69 oraz 71 minucie, wykorzystując długie podania za linię obrony Wiary Lecha i pokonując Michała Pecolda.

Już w najbliższą niedziele Lechici wracają do gry o ligowe punkty. Wiara Lecha podejmie na poznańskiej Śródce Spartę Szamotuly. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.