User Menu Search
Close
II Warsztaty klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO)
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

II Warsztaty klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO)

W piątek 9 czerwca, dzień przed meczem Polska -Rumunia w siedzibie PZPNu przy ul. Bitwy Warszawskiej 7 w Warszawie odbędą się II warsztaty klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO). W warsztatach wezmą udział przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Federacji Kibiców Niepełnosprawnych a także przedstawiciele stowarzyszeń kibiców niepełnosprawnych z: Gdańska, Gdyni, Głogowa, Katowic, Krakowa, Legnicy, Lublina, Tychów, Warszawy, Wrocławia i Zabrza.

Zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy I i II ligi klub ubiegający się o licencję na grę w rozgrywkach na szczeblu centralnym musi w swoim wniosku wyznaczyć asystenta ds. kontaktu z kibicami niepełnosprawnymi. Także stadiony powinny spełniać szereg norm, które pozytywnie wpływają na dostęp osób niepełnosprawnych do wydarzeń sportowych.

Federacja Kibiców Niepełnosprawnych na meczu

Idea jaka przyświeca podmiotom zaangażowanym w projekt DSLO głosi, że udział w wydarzeniach sportowych a szczególnie w meczach piłki nożnej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na aktywizację społeczną osób niepełnosprawnych. Poprzez uczestnictwo w meczach – czy to klubu czy reprezentacji – osoby niepełnosprawne wychodzą w przestrzeń publiczną, oswajają się z nią, zawiązują nowe przyjaźnie, nabierają zaufania we własne siły i możliwości. Warunkiem wykorzystania tego potencjału jest posiadanie odpowiednich narzędzi:

  1. dostępu do stadionów oraz chęci do współpracy ze strony PZPN, Ekstraklasy i klubów,
  2. organizacji partnerskich, które zajmą się kwestiami logistycznymi.

 

Współpraca Polskiego Związku Piłki Nożnej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych jest prowadzona systematycznie od 2013 roku przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki W 2015 podczas konferencji MSiTu została utworzona Federacja Kibiców Niepełnosprawnych zrzeszająca stowarzyszenia kibiców niepełnosprawnych z całej Polski. W 2016 roku Polski Związek Piłki Nożnej podpisał z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych umowę i rozpoczęto wdrażanie projektu DSLO. W pierwszych warsztatów asystentów klubowych ds. kibiców niepełnosprawnych udział wzięło 9 przedstawicieli klubów Ekstraklasy i I ligi.

Podczas najbliższych warsztatów omawiane będą kwestie rozwoju sieci stowarzyszeń kibiców niepełnosprawnych, rozwoju projektu DSLO o nowe kluby. Zostaną poruszone możliwości finansowania działań aktywizujących środowisko kibiców niepełnosprawnych, a także zostaną przedstawione planowane działania FKN podczas turnieju Euro U21.

Federacja Kibiców Niepełnosprawnych

 

Drukuj
12325

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top