User Menu Search
Close
IX edycja biegu "Tropem Wilczym"
Śląsk Wrocław
/ Kategorie: Śląsk Wrocław

IX edycja biegu "Tropem Wilczym"

Już kolejny rok z rzędu, Stowarzyszenie kibiców „Wielki Śląsk” wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym”, ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego. Tegoroczna, IX edycja, tym razem odbyła się w maju. Wszystko dlatego, że w pierwotnym terminie, jakim był 28 lutego, przez obowiązujące wówczas obostrzenia, nie mogły odbywać się imprezy tego typu.

IX edycja biegu "Tropem Wilczym"

IX edycja biegu "Tropem Wilczym"

Zanim jednak doszło do biegu, dzień wcześniej delegacja kibiców pojawiła się z okazjonalnym transparentem na Cmentarzu Osobowickim. Kibice Śląska uporządkowali kwatery i pomnik oraz zapalili znicze, które pod tablicą pamięci ułożyli w formie biało-czerwonego krzyża. Wszystko to, by upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, którzy są wzorem dla kibiców Śląska Wrocław jak i wszystkich patriotów.

IX edycja biegu "Tropem Wilczym"

IX edycja biegu "Tropem Wilczym"

Warto przypomnieć, że na polach 81A i 120 spoczywa 350 ofiar komunistycznego terroru. W latach 1948-56 pochowano tam żołnierzy Armii Krajowej, zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, członków dolnośląskich organizacji antykomunistycznych i innych skazanych z artykułów politycznych ówczesnego prawa. Następnego dnia odbył się wspomniany wcześniej bieg ku czci Żołnierzy Niezłomnych. Przygotowania do IX edycji rozpoczęliśmy już wcześniej, będąc gotowi do pierwotnego terminu, ale przez zmianę daty, musieliśmy przełożyć naszą mobilizację.

Do drużyny kibiców Śląska na bieg zapisało się kilkadziesiąt osób. Między innymi  przedstawiciele Kibice Razem Śląsk Wrocław, FC Oława, FC Ząbkowice Śląskie, a także grupy Ultravaganza. W grupie kibiców biegł był również Prezes piłkarskiego Śląska – Piotr Waśniewski, a także legenda koszykarskiej sekcji – Maciej Zieliński, który wręczał medale każdemu z zawodników. Reprezentacja kibiców na bieg pojawiła się w towarzystwie baneru, który zaprezentowali dzień wcześniej na cmentarzu. Kibice z „Wielkiego Śląska” kolejny raz pokazali, że pamięć o historii i polskich bohaterach jest dla nich ważna. Tym razem na sportowo uczcili Żołnierzy Niezłomnych.

Drukuj
682

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top