User Menu Search
Close
#JagaPomaga cz.18
Jagiellonia Białystok

#JagaPomaga cz.18

#JagaPomaga

Akcja #Jaga Pomaga trwa nadal, choć już na mniejszą skalę.

Nadal pomagamy rodzicom i opiekunom dzieciaczków z DSK w Białymstoku dostarczając im obiady dwa razy w tygodniu (poniedziałek i piątek - w inne dni ogarniają to inne organizacje). Do tej pory posiłki trafiały na różne oddziały szpitala, a od poniedziałku ograniczymy się już tylko do Onkologii. Przez cały czas akcja ta koordynowana jest przez panią Elę Kościuczyk-Litwin, która za każdym razem informuje ile dokładnie trzeba przygotować porcji i gdzie je dostarczyć.

Niezmiennie wspieramy kombatantów, działaczy opozycji antykomunistycznej i Sybiraków - osoby starsze i zasłużone dla państwa Polskiego. Każdego dnia otrzymują oni po trzy posiłki. Wszystkim zajmuje się "Kuchnia Vikinga" , która przygotowuje jedzenie i je dostarcza. Projekt ten realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - który jest Partnerem Strategicznym. Prawdopodobnie wsparcie te zostanie przedłużone o kolejny miesiąc.

Nawiązaliśmy współprace z koordynatorem podlaskiej grupy #Wsparcia dla Szpitali. Jest to ogólnopolski system wspierania społecznego szpitali ale wbrew temu co mówi nazwa grupy, zajmiemy się pomocom podlaskim Domom Pomocy Społecznej, gdyż tam jest najgorsza sytuacja.
Z tego co ustaliliśmy to szpitale ogólnie są już doposażone w sprzęt itp. W DPS-ach jest znacznie gorzej, a pomoc publiczna dotrze tam dopiero pod koniec maja / początek czerwca, gdyż Podlaski Urząd Marszałkowski ma przygotowanych dla nich 4,5 miliona złotych ale cały czas czeka na "zielone światło" z Unii Europejskiej.

Akcje #Jaga Pomaga dla służby zdrowia i innych w związki z pandemią planujemy zakończyć do czerwca.

Trzeba odmrażać nasz kibicowski świat .....

Drukuj
264

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top