User Menu Search
Close
Jarosław Wróblewski odchodzi z Wiary Lecha
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Jarosław Wróblewski odchodzi z Wiary Lecha

Zakończyła się pięcioletnia przygoda z ławką trenerską Jarosława Wróblewskiego. Szkoleniowiec Wiary Lecha po meczu z Orkanem Chorzemin zakończył współpracę ze stowarzyszeniem.

Od ponad 9 lat Wiara Lecha występuje w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W krótkiej historii Kiboli prowadziło ledwie trzech trenerów, w tym dwóch, którzy na stałe byli pierwszymi szkoleniowcami. Przez 4,5 roku trwała przygoda Dariusza Kustonia, który wywalczył z DWL awanse do A-klasy i Klasy Okręgowej. Stery po nim przejął w grudniu 2015 roku Jarosław Wróblewski. Jego praca w Wiarze Lecha zakończyła się blisko pięć lat później. Z trenerem Wróblewskim Kibole osiągnęli kilka sukcesów. Zostali wicemistrzem Klasy Okręgowej, wywalczyli awans do V ligi, w której w pierwszym sezonie zajęli ostatnie miejsce na podium. Szkoleniowiec poprowadził także Lechitów do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

To była piękna przygoda, która zakończyła się po zwycięskim meczu z Orkanem. Trener Wróblewski przekaże następcy mocny zespół w czołówce tabeli ze stratą do lidera, którą można odrobić – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha. Przez 5 lat pracy Trenera Wróblewskiego zrobiliśmy bardzo duży postęp. Cały czas będę powtarzał – w naszej drużynie grają kibice Lecha, którzy muszą uczestniczyć w życiu kibicowskim Kolejorza. Jesteśmy grupą kibicowską grającą w piłkę. Każdy z zawodników dokłada się płacąc składki. Trenerowi udało się tą grupę scalić i awansować z nią do V ligi – jest to ewenement. – dodaje Piestrzyński.


Okresu, który spędziłem w Wiarze Lecha nie zapomnę do końca życia. Pracowałem z ludźmi z pasją i żywą legendą klubu – Jarosławem Araszkiewiczem. Przez pięć lat były wzloty i upadki, z których udawało nam się podnieść - powiedział Jarosław Wróblewski, były trener Wiary Lecha. Mojemu następcy życzę powodzenia, pod swoje skrzydła dostanie znakomitą grupę ludzi, dla których Lech i piłka nożna to najważniejsze pasje w życiu. – dodał trener.

Jarosław Wróblewski prowadził Wiarę Lecha w 129. meczach, w których wywalczył 73. zwycięstwa, a w 20. spotkaniach podzielił się punktami. Imponująca jest również różnica bramek, która po ostatnim meczu z Orkanem wyniosła +111 (309:198). Wróblewski był trenerem DWL od rundy wiosennej sezonu 2015/16 do rundy jesiennej sezonu 2020/21.

Po odejściu Jarosława Wróblewskiego do momentu znalezienia nowego szkoleniowca Wiarę Lecha prowadzić będzie duet trenerski Jarosław Araszkiewicz – Maciej Łaszyński.

Drukuj
75

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top