JAROTA JAROCIN – WIARA LECHA 2:2

W meczu 6. kolejki IV ligi Wiara Lecha zremisowała w Jarocinie z miejscowym Jarotą 2:2. Bramki dla lechitów zdobywali Jakub Wilk i Kacper Dolski. Kolejorz mógł liczyć na wsparcie ponad 300-osobowej grupy kibiców.

Pełne trybuny, cztery bramki, w tym piękne gole niebiesko-białych. Do tego dwie drużyny walczące o każdy centymetr boiska, doping oraz oprawy. Licznie zgromadzeni kibice obu zespołów z pewnością opuszczali jarociński stadion zadowoleni.

Wiara Lecha w meczu z Jarotą zaprezentowała trzeci komplet strojów. Lechici zagrali na żółto-niebiesko – w barwach Arki Gdynia, która w obecnym sezonie rozpoczęła świętowanie przyszłorocznego 95-lecia klubu. Kibolska drużyna czekała też na ważne wydarzenie. Na ławce rezerwowych zasiadł Kacper Dolski, który miał na koncie 99. meczów.

Był to mecz wielu sytuacji podbramkowych. Zdecydowanie więcej stworzył ich Jarota. Lechici prowadzili grę, ale mieli problemy ze znalezieniem luki w szczelnej defensywie gospodarzy. Próbowali strzałów z dystansu. W 18 min dalekie podanie Błażeja Telichowskiego na klatkę piersiową przyjął Jakub Wilk, który po chwili huknął z pół woleja w kierunku bramki Jaroty. Bramkarz jarocińskiego klubu nie zdążył z interwencją i był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki. Odpowiedź nadeszła dziesięć minut później, gdy zawodnik gospodarzy przedryblował czterech zawodników Wiary Lecha, a następnie pokonał Mikołaja Nawrowskiego. W drugiej części w 58 min na boisku pojawił się Dolski, dla którego był to mecz numer 100 w koszulce z kolejowym herbem na piersi. Dwanaście minut później swój jubileusz uwiecznił bramką zdobytą po uderzeniu z ponad 20 metrów! Wiara Lecha od 70 min wygrywała 2:1. Jarota wyrównał trzynaście minut później. Strzał z rzutu wolnego niefortunnie przed siebie wybił Nawrowski. Bezpańska piłka trafiła pod nogi gracza z Jarocina, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. Lechici kończyli mecz w dziesięciu. W doliczonym czasie gry boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Siergiej Krivets.

Następny mecz lechici zagrają u siebie w sobotę, 9 września. Na stadionie przy ulicy Gdańskiej Wiara Lecha podejmie Lipno Stęszew. Początek pojedynku został zaplanowany na godzinę 19.