User Menu Search
Close
KIBICE ŚLĄSKA W ROLI ŚW. MIKOŁAJÓW W DOMU DZIECKA "WIOSNA"
Śląsk Wrocław
/ Kategorie: Śląsk Wrocław

KIBICE ŚLĄSKA W ROLI ŚW. MIKOŁAJÓW W DOMU DZIECKA "WIOSNA"

Grudzień to czas, kiedy Mikołaje ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk wyruszają w trasę. Obowiązkowym punktem na świątecznym szlaku kibiców Śląska jest Krzydlina Mała. Razem z ekipą z „Omerty” i „Twierdzy” odwiedziliśmy naszych małych przyjaciół z Domu Dziecka „Wiosna”. Z tą placówką współpracujemy od lat. Udało się zrobić dla dzieciaków wiele wspaniałych inicjatyw, w tym urządzić na terenie ośrodka prawdziwą salę gimnastyczną, gdzie mogą odbywać się zajęcia z wychowania fizycznego. W grudniu tradycyjnie odwiedzamy „Wiosnę” i przywozimy dzieciom ich prezenty marzeń. Wcześniej one piszą listy do Świętego Mikołaja, a my staramy się je zrealizować.

W tym roku mieliśmy do przygotowania 87 paczek z prezentami. Wyzwanie spore, ale dzięki zaangażowaniu całej rodziny Śląska, udało się spełnić wszystkie prośby dzieci zawarte w listach do Świętego Mikołaja. Aby osiągnąć ten cel niepotrzebne było uruchamianie zrzutki, jak w poprzednich latach. Wystarczyły licytacje na facebooku. To zasługa piłkarzy, trenerów oraz pracowników klubu, którzy przed wyjazdem na urlopy skompletowali część paczek. Szacunek dla wszystkich, którzy włączyli się w tę inicjatywę. Radość dzieci po otrzymaniu wymarzonych prezentów jest nie do opisania. Przez takie wspólne inicjatywy też buduje się Wielki Śląsk.

Po przyjeździe do Krzydliny i posortowaniu prezentów wstępem do głównej atrakcji dnia był występ teatrzyku, który wzbudził u dzieci sporo radości. Następnie w zaadaptowanej scenerii pojawił się Święty Mikołaj, który wraz z pomocnikami wręczał dzieciom ich wymarzone prezenty. Były to bardzo wzruszające momenty. Mało było osób wśród dorosłych, które nie uroniły choć jednej łzy. Te chwile i związane z nimi emocje motywują do kolejnych tego typu inicjatyw. Pokazują, że nasze środowisko związane z wielką rodziną Śląska pomagając tym najmniejszym może dokonywać rzeczy wielkich.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają nas w naszych inicjatywach.💪

Wielkie serca 🇮🇹 Wielki Śląsk!

Drukuj
226

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2023 KIBICE RAZEM
Back To Top