User Menu Search
Close
"Kibice Pogoni startują z kolejnym projektem SBO"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"Kibice Pogoni startują z kolejnym projektem SBO"

Tym razem chcemy zbudować Wirtualne Muzeum Pogoni Szczecin, które w sposób interaktywny połączone ma być z różnymi punktami w mieście. Jak to dokładnie ma wyglądać? Projekt ma swoje trzy punkty i założenia.

Część 1

Pierwszą częścią jest stworzenie wirtualnego muzeum, w którym będzie prezentowana historia Morskiego Klubu Sportowego Pogoń Szczecin wraz z historią ludzi, którzy od ponad siedemdziesięciu lat współtworzą ten klub. W przyszłości, w zamyśle autorów wniosku projekt ma zostać rozwinięty w kierunku muzeum szczecińskiego sportu.

Część 2

Drugą częścią projektu jest wykonanie wielkoformatowych murali nawiązujących do działań oraz obecności kibiców i zawodników szczecińskiej Pogoni w przestrzeni publicznej, podkreślających związek pomiędzy klubem piłkarskim, a w przeszłości sekcją sportową, z miastem oraz regionem. Dzięki temu zostanie jeszcze bardziej zaakcentowany udział Pogoni w świadomości mieszkańców, co równocześnie zwiększy poczucie lokalnej tożsamości oraz przyczyni się do popularyzacji sportu w mieście, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Warto podkreślić również walory estetyczne, dzięki którym często zaniedbana przestrzeń publiczna nabierze kolorytu.

Planowane jest wykonanie ośmiu murali wielkoformatowych, na odpowiednio przygotowanym podłożu. Lokalizacja proponowanych obrazów to ściany kamienic, bloków, mury oporowe bądź inne duże powierzchnie. Wykonane murale zostaną zabezpieczone przed zniszczeniem specjalną powłoką do wysokości 3 metrów oraz pokryte lakierem w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Pozwoli to dłużej zachować ich walory estetyczne. Niezbędne będzie wykonanie murali za pomocą wysokiej jakości farb w aerozolu, zapewniającej odporność na każde warunki atmosferyczne: wilgoć, wysokie temperatury, mróz, promienie UV oraz czynniki takie jak benzyna, sól, oleje i woda opadowa. Na każdym z murali zostanie wykonany kod QR będący odnośnikiem do konkretnych podstron w wirtualnym muzeum, gdzie znajdą się kolejne informacje na dany temat, wyjaśnienia, rys historyczny, a także galerie zdjęć ze zdarzeń, do których nawiązuje obraz.

Część 3

Trzecią częścią projektu jest wykonanie tablic informacyjnych zlokalizowanych na każdym z 23 szczecińskich Orlików. Tablice będą zawierały informacje na temat ważnych postaci ze świata szczecińskiego sportu, przybliżając ich sylwetki oraz rolę jaką odegrali w kształtowaniu społeczności lokalnych. Podobnie jak w wypadku murali na każdej z tablic zostanie umieszczony kod QR będący odnośnikiem do konkretnych podstron w wirtualnym muzeum, na których znajdą się kolejne informacje na dany temat.

W celu zapewnienia odpowiedniej estetyki oraz trwałości tablice zostaną wykonane ze stopów metali oraz trwale przymocowane do podłoża w widocznym miejscu w sąsiedztwie obiektów sportowych.

-----

Projekt przechodzi obecnie przez wszystkie fazy akceptacji wymagane przez Szczeciński Budżet Obywatelski. Mamy nadzieję, że w tym roku również będziemy mogli liczyć na Wasze wielkie wsparcie!

WIĘCEJ O PROJEKCIE PRZECZYTAĆ MOŻESZ TUTAJ!

Drukuj
148

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top