Klęska w Stolicy

Liga

W piątkowy wieczór na Stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie Jagiellończycy zmierzyli się z Legią.
Początek gry był wyrównany. Obie ekipy stworzyły sobie akcje podbramkowe. W 15 minucie na prowadzenie wyszła niespodziewanie Jagiellonia, kiedy to po strzale Marca Guala piłka odbiła się od jednego z obrońców Legii i wpadła do siatki. Niestety radość z prowadzenia nie trwała długo. Siedem minut później Legioniści wyrównali.
Dalsza część gry przebiegała nadal pod znakiem ataków gospodarzy. W końcówce pierwszej części gry goście stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje, kiedy to piłka odbijała się od słupka.
Po zmianie stron do głosu doszli zawodnicy Legii. Już trzy minuty po gwizdku wyszli na prowadzenie, które systematycznie podwyższali. Ostatecznie zakończyło się 5-1 dla miejscowej drużyny.
Na sektorze gości zasiadło 600 sympatyków Jagiellonii, którzy przez cały mecz wspierali swą drużynę.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)
Bramki: Josué 22', Ernest Muçi 48', Maciej Rosołek 64', Maik Nawrocki 75', Blaž Kramer 88' - Maik Nawrocki 15' (s)

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 17. Maik Nawrocki (89' 29. Lindsay Rose), 8. Rafał Augustyniak, 5. Yuri Ribeiro - 13. Paweł Wszołek, 99. Bartosz Slisz (89' 18. Patryk Sokołowski), 16. Jurgen Çelhaka, 27. Josué (81' 86. Igor Strzałek), 28. Makana Baku - 39. Maciej Rosołek (71' 7. Tomáš Pekhart), 20. Ernest Muçi (81' 9. Blaž Kramer).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 14. Tomáš Přikryl (81, 19. Paweł Olszewski), 32. Miłosz Matysik, 4. Israel Puerto, 72. Mateusz Skrzypczak (71' 3. Dušan Stojinović), 27. Bartłomiej Wdowik (71' 36. Jakub Lewicki) - 16. Michal Sáček, 39. Aurélien Nguiamba (71' 10. Camilo Mena), 6. Taras Romanczuk, 11. Jesús Imaz - 28. Marc Gual (89' 18. Tomasz Kupisz).