Kolejna porażka

Liga

W trzydziestej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia zmierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Gospodarze byli faworytem tego spotkania i je ostatecznie wygrali.

Pierwsza połowa przeminęła bez większych emocji. Na uwagę zasłużył tylko strzał Wdowika.

Druga część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia Gliwiczan, którzy szybciutko wyszli na prowadzenie a po kilku minutach podwyższyli rezultat na 2-0.

Jagiellonia nie mają nic do stracenia rzuciła się do ataków i szybko zdobyła bramkę kontaktową. Niestety sędzie liniowy zasygnalizował spalony, który przez ponad 3 minuty był sprawdzany na Varze.

W 67 minucie Bartek Bida trafił do siatki gospodarzy i znów sędzia liniowy uniósł chorągiewkę sygnalizując spalony.

Tym razem gol został uznany po siedmiu minutach analizy przez VAR.

Jaga chciała pójść za ciosem i doprowadzić do remisu, jednak dobrze grający Piast nie pozwolił na to.

W końcówce gospodarze mieli kilka stu procentowych okazji ale żadnej nie wykorzystali.

Na trybunach Gliwickiego stadionu stawiło się 89 fanów Jagiellonii oraz 10 osobowa grupa kibiców z BKKN-u.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 2:1 (0:0)

Bramki: Holubek 47′, Czerwiński 52′ – Bida 67′

Piast: 26. Frantisek Plach – 2. Ariel Mosór, 4. Jakub Czerwiński, 6. Michał Chrapek, 10. Kristofer Vida (46′ 77. Arkadiusz Pyrka), 14. Jakub Holubek, 18. Kamil Wilczek (86′ 9. Alberto Toril), 20. Martin Konczkowski, 24. Tom Hateley, 37. Constantin Reiner, 92. Damian Kądzior (89′ 19. Michael Ameyaw).

Jagiellonia: 33. Zlatan Alomerović – 19. Paweł Olszewski (62′ 9. Bartosz Bida), 25. Bogdan Tiru, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić (84′ 10. Fedor Cernych), 27. Bartłomiej Wdowik, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospisil (64′ 8. Przemysław Mystkowski), 23. Karol Struski (62′ 16. Michał Żyro), 15. Diego Santos Carioca (84′ 18. Narek Grigorjan), 28. Marc Gual.