Koszykówka: Basket Junior Poznań – Wiara Lecha 56:75

Na zakończenie sezonu 2022/2023 Wiara Lecha pokonała w derbach Poznania Basket Junior 75:56. Dzięki wygranej lechici zostali wicemistrzem III ligi.

W ostatnim meczu sezonu pomiędzy dwiema poznańskimi drużynami stawką było wicemistrzostwo trzeciej ligi. Wcześniej Wiara Lecha, podobnie jak ich rywal – Basket Junior zapewnili sobie miejsce w 1/2 finału play-off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Koszykarski Kolejorz drugi raz w kończącym się sezonie okazał się lepszy od rywala zza miedzy. O zwycięstwie niebiesko-białych zadecydowały pierwsza i trzecia kwarta, w których lechici wygrywali odpowiednio 21:11 i 26:11. Przed zmianą stron juniorzy pierwszoligowca zdołali odrobić sześć punktów i drugą odsłonę rozpoczęli ze stratą czterech oczek do Wiary Lecha. W trzeciej kwarcie poznański Basket nie potrafił skutecznie przeciwstawić się lepiej dysponowanej drużynie trenera Tomasza Baszaka. W kwarcie kończącej trzecioligowe granie padł remis 16:16, a mecz zakończył się wygraną Kolejorza 75:56.

Najwięcej punktów dla Wiary Lecha rzucił Juliusz Barański, który na swoje konto zapisał 18 punktów. Dwucyfrową liczbą oczek rzuconych w derbach mogli się pochwalić także Jakub Rogulski (17), Adam Stefanowicz (13) i Michał Hejorz (10).

Derbowe starcie z Basketem Junior Poznań było ostatnim w sezonie ligowym. Lechici wraz z rywalem zza miedzy i Koszem Pleszew obecnie czekają na przeciwników w półfinałach play-off o drugą ligę.

Basket Junior Poznań – Wiara Lecha 56:75 (11:21, 18:12, 11:26, 16:16)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 18, Jakub Rogulski 17, Adam Stefanowicz 13, Michał Hejosz 10, Filip Radzik 7, Konrad Sobczak 7, Krzysztof Martuzalski 3, Krzysztof Tritt, Marcin Szorcz, Jakub Szczepański, Jacek Wyrwas