Koszykówka: Kosz Pleszew – Wiara Lecha 82:65
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Porażką 65:82 zakończył się mecz wyjazdowy Wiary Lecha w Pleszewie. Lepszy od lechitów okazał się miejscowy Kosz, który po zwycięstwie został nowym liderem grupy mistrzowskiej III ligi.

Po pięciu wygranych z rzędu i znakomitym początku rywalizacji w grupie mistrzowskiej Wiara Lecha musiała przełknąć gorzką pigułkę. W Pleszewie podopieczni trenera Tomasza Baszaka ulegli Koszowi. Były drugoligowiec okazał się lepszy od niebiesko-białych o siedemnaście oczek.

Walczący o powrót do drugiej ligi gospodarze od początku starali się jak najszybciej uzyskać bezpieczną przewagę nad Wiarą Lecha. W pierwszej kwarcie plan wykonali w 100% prowadząc różnicą dwunastu punktów. Lechici na właściwe tory wrócili w drugich dziesięciu minutach. Nie zdołali doprowadzić do remisu, ale zbliżyli się do Kosza na odległość ledwie trzech punktów. Decydująca do losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali 24:9. Wysokie prowadzenie było niezagrożone. Pleszewski Kosz kontrolował przebieg gry i ostatecznie wygrał z Wiarą Lecha 82:65.

Wśród lechitów najlepiej punktował Jakub Rogulski, który rzucił 21 oczek. Z 12 punktami mecz zakończyli Krzysztof Martuzalski i Adam Stefanowicz.

Następny mecz Wiara Lecha rozegra w sobotę, 25 lutego o godzinie 14. W hali Politechniki Poznańskiej niebiesko-biali podejmą juniorów pierwszoligowego Basketu Poznań.

Kosz Pleszew – Wiara Lecha 82:65 (25:13, 11:20, 24:9, 22:23)

Punkty dla Wiary Lecha: Jakub Rogulski 21, Krzysztof Martuzalski 12, Adam Stefanowicz 12, Juliusz Barański 6, Paweł Mowlik 6, Filip Radzik 4, Michał Hejosz 2, Jacek Wyrwas 2, Łukasz Gruszczyński, Konrad Sobczak, Marcin Szorcz, Jakub Szczepański