Koszykówka: Rawia Rawicz – Wiara Lecha 58:108
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Z kompletem punktów i 50-punktową wygraną wrócili z Rawicza koszykarze Wiary Lecha. Lechici pokonali miejscową Rawię 108:58.

Jedna wygrana w dwóch ostatnich meczach lub wpadka Basket Team-u Suchy Las. Takie warunki muszą zostać spełnione, żeby Wiara Lecha zapewniła sobie miejsce wśród najlepszych trzecioligowych ekip w Polsce. Do gry w półfinałach play-off lechici przybliżyli się po wysokim zwycięstwie w Rawiczu.

Pierwsza kwarta zaskoczyła. Skazywana na pożarcie Rawia bardzo dobrze radziła sobie z wyżej notowanymi poznaniakami i na krótką przerwę zeszła z dwoma punktami przewagi (21:19). Wszystko wróciło do normy w drugiej kwarcie, którą Wiara Lecha wygrała 39:12! Koszykarze Kolejorza nie zamierzali zwolnić i trzecią część gry zakończyli z 18-punktową przewagą (31:13). Na ostatnim etapie pojedynku w Rawiczu lechici zwolnili tempo co przełożyło się liczbę zdobytych punktów, których udało się rzucić tyle samo ile w pierwszej kwarcie.

Podopieczni trenera Tomasza Baszaka odnieśli efektowne zwycięstwo 108:58. Trzech zawodników rzuciło ponad dwadzieścia oczek. Adam Stefanowicz zgromadził ich 24, Jakub Rogulski 22 i Juliusz Barański 21.

W następnym meczu Wiara Lecha zagra u siebie z Koszem Pleszew. Szlagierowy pojedynek dwóch czołowych zespołów wielkopolskiej trzeciej ligi odbędzie się w sobotę, 11 marca o godzinie 13 w hali Politechniki Poznańskiej.

Rawia Rawicz – Wiara Lecha 58:108 (21:19, 12:39, 13:31, 12:19)

Punkty dla Wiary Lecha: Adam Stefanowicz 24, Jakub Rogulski 22, Juliusz Barański 21, Michał Hejosz 10, Konrad Sobczak 8, Jakub Szczepański 6, Jacek Wyrwas 4, Paweł Mowlik 4, Marcin Szorcz 3, Łukasz Gruszczyński 2, Krzysztof Martuzalski 2, Filip Radzik 2