Koszykówka: Wiara Lecha – Kosz Pleszew 91:77
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Koszykarze Wiary Lecha udanie zakończyli zmagania na własnym parkiecie. W meczu przedostatniej kolejki grupy mistrzowskiej pokonali Kosz Pleszew 91:77.

W piątkowy wieczór po zwycięstwie Kosza Pleszew w Suchym Lesie Wiara Lecha zapewniła sobie miejsce w fazie play-off. Dzień później zrewanżowała się pleszewianom za wyjazdową porażkę i z kompletem zwycięstw zakończyła zmagania w Twierdzy Poznań.

Początek pierwszej kwarty należał do gości, którzy w pewnym momencie wygrywali z Wiarą Lecha różnicą dziewięciu punktów. Lechici zdołali odrobić część strat, a dokładnie cztery oczka. Na przerwę między dwiema pierwszymi kwartami zeszli ze stratą pięciu punktów. Przegrywali 18:23. Drugie dziesięć minut należało do podopiecznych trenera Tomasza Baszaka, którym udało się wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie. Na przerwę lechici zeszli z czteropunktową przewagą. Po zmianie stron Wiara Lecha udowodniła swoją wyższość wygrywając trzecią i czwartą kwartę pięcioma punktami – 21:16 i 27:22. Koszykarski Kolejorz udanie zrewanżował się pleszewianom wygrywając 91:77. Zwycięstwo nie wystarczy jednak do zajęcia pierwszej lokaty w grupie mistrzowskiej. Pleszewski Kosz wyższym zwycięstwem w meczu u siebie wywalczył sobie lepszą pozycję od Wiary Lecha, którą na pewno wyprzedzi w klasyfikacji końcowej.

Najskuteczniejszy wśród niebiesko-białych był Jakub Rogulski, który wywalczył dla Wiary Lecha 24 punkty. Dwucyfrową liczbę oczek na swoje konto zapisali także Juliusz Barański (16), Krzysztof Martuzalski (15) i Adam Stefanowicz (13).

Ostatni pojedynek w grupie mistrzowskiej lechici zagrają w Poznaniu. W derbach stolicy Wielkopolski zmierzą się z Basketem Junior. Mecz odbędzie się w sobotę, 18 marca o godzinie 13 w hali na osiedlu Tysiąclecia. W przypadku wygranej Wiara Lecha wywalczy drugie miejsce na zakończenie sezonu.

Wiara Lecha – Kosz Pleszew 91:77 (18:23, 25:16, 21:16, 27:22)

Punkty dla Wiary Lecha: Jakub Rogulski 24, Juliusz Barański 16, Krzysztof Martuzalski 15, Adam Stefanowicz 13, Paweł Mowlik 8, Filip Radzik 8, Konrad Sobczak 7, Michał Hejosz 3, Marcin Szorcz