Koszykówka: Wiara Lecha – Spójnia II Stargard 92:48
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wiara Lecha zwycięstwem zakończyła fazę zasadniczą sezonu 2022/2023. W zaległym pojedynku 6. kolejki lechici pokonali rezerwy Spójni Stargard 92:48 i zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A1. W drugiej rundzie podopieczni trenera Tomasza Baszaka zagrają o awans do play-off o drugą ligę.

W bardzo dobrym stylu fazę zasadniczą zakończyli koszykarze Wiary Lecha. Niebiesko-biali w meczu kończącym zmagania w pierwszej rundzie pokonali Spójnię II Stargard różnicą aż 44 punktów. Dzięki wygranej lechici drugą rundę rozpoczną z bilansem 2-2 (w przypadku wygranej stargardzian z Gromami Nowy Tomyśl) lub 3-1 (w przypadku zwycięstwa Gromów nad Spójnią II).

Wiara Lecha nie dała żadnych szans rywalom ze Stargardu i wygrała wszystkie cztery kwarty. W pierwszej części długo utrzymywał się remis, ale w końcówce lechici uciekli rywalom na odległość siedmiu oczek. W dwóch kolejnych kwartach koszykarze Kolejorza popisali się znakomitą skutecznością – w drugiej rzucili 25 punktów, a w trzeciej aż 31. Stargardzianie nie byli w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym lechitom. Wyrównana była ostatnia część zakończona 2-punktową wygraną Wiary Lecha, która ostatecznie pokonała Spójnię II 92:48.

Kolejorz pojedynkiem z drugą drużyną Spójni zakończył fazę zasadniczą. W drugiej rundzie Wiara Lecha zagra mecz i rewanż z rezerwami pierwszoligowego Basketu Poznań, Koszem Pleszew i Rawią Rawicz. Terminarz gier grupy mistrzowskiej zostanie podany w najbliższych dniach. Według harmonogramu sezonu 2022/2023 druga część kampanii powinna wystartować w najbliższy weekend, 11/12 lutego.

Wiara Lecha – Spójnia II Stargard 92:48 (21:14, 25:9, 31:12, 15:13)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 21, Jakub Rogulski 12, Konrad Sobczak 12, Michał Hejosz 10, Paweł Mowlik 10, Filip Radzik 8, Adam Stefanowicz 6, Krzysztof Martuzalski 5, Jacek Wyrwas 5, Jakub Stankowski 3, Marcin Nocek, Jakub Szczepański