Kotwica Kórnik – Wiara Lecha 1:1

Podziałem punktów zakończył się mecz 4. kolejki IV ligi Kotwica – Wiara Lecha. Bramkę dla lechitów zdobył Artur Adamski.

Pojedynek lidera z czwartym zespołem tabeli odbywał się w ponad 30-stopniowym upale. Pomimo skwaru dwie niepokonane drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Pierwsza część gry należała do gospodarzy, którzy bardzo szybko narzucili swój styl gry. Lechici mieli problemy z szybką grą Kotwicy i już w 6 min stracili bramkę. Zagranie z lewej strony boiska wykorzystał napastnik kórniczan, który nie miał problemów z pokonaniem Mikołaja Nawrowskiego z piątego metra. W kolejnych minutach bramkarz Wiary Lecha uratował Kiboli od straty drugiego gola, a raz strzał zawodnika gospodarzy obił poprzeczkę. Najlepszej sytuacji dla niebiesko-białych nie wykorzystał Mikołaj Hudziak, który w dogodnej sytuacji posłał piłkę ponad bramką Kotwicy. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem zielono-białych 1:0.

W drugiej połowie lepiej poczynali sobie podopieczni trenera Łukasza Kubiaka. Sygnał do ataku dał Błażej Telichowski, który pokonał bramkarza gospodarzy, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej 39-letniego obrońcy. Kilka minut później były zawodnik Lecha trafił po strzale głową w poprzeczkę. Lechici dopięli swego w 60 min, gdy po zagraniu Siergieja Krivetsa z rzutu rożnego piłkę z bliskiej odległości do siatki wpakował wprowadzony po przerwie Artur Adamski. Kotwica po zmianie stron miała problemy ze stworzeniem klarownej sytuacji podbramkowej. Słabszą dyspozycję gospodarzy starali się wykorzystać lechici, którzy do końca meczu walczyli o zwycięskiego gola. W ostatnich minutach zabrakło jednak precyzji. Najlepszą okazję w ostatniej minucie zmarnował Daniel Mankiewicz, który będąc w polu karnym oddał zbyt słaby strzał, z którym nie miał problemów bramkarz zielono-białych.

Wiara Lecha ostatecznie zremisowała w Kórniku z liderem 1:1 i utrzymała status niepokonanej drużyny w obecnej kampanii. Kibice Kolejorza po podziale punktów spadli na piąte miejsce w tabeli. Kotwicę na pierwszym miejscu zastąpił jedyny zespół z kompletem oczek – Huragan Pobiedziska.

W 5. kolejce Wiara Lecha podejmie na Śródce Obrę Kościan. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia o godzinie 19.