Kozły Poznań 54:86 Wiara Lecha. Historyczne zwycięstwo kiboli!

W 3. kolejce rozgrywek koszykarskiej III ligi Wiara Lecha wygrała swój pierwszy mecz w historii. Koszykarze WL pokonali w derbach Poznania drużynę Kozłów 86:54.

Pierwsza kwarta koszykarskich derbów była zacięta. Obydwie drużyny powoli wchodziły w spotkanie, jednakże to zawodnicy Wiary Lecha skuteczniej potrafili sforsować obronę gospodarzy i na pierwszą przerwę schodzili z 6-punktową przewagą. W drugiej kwarcie koszykarze grający w niebiesko-białych koszulkach całkowicie przejęli inicjatywę. Agresywna gra w obronie, liczne skuteczne kontry oraz dobra skuteczność rzutów za trzy punkty pozwoliły wyjść na bezpieczne prowadzenie. Na przerwę zawodnicy Wiary Lecha zeszli z przewagą 21 punktów. Drugą część Lechici zagrali z dużym spokojem, kontrolując przebieg spotkania. Trzecią kwartę zremisowali, ale w ostatniej powiększyli prowadzenie do 32 oczek.

Ostatecznie koszykarze Wiary Lecha wygrali 86:54 i po końcowej syrenie mogli cieszyć się z pierwszego w historii zwycięstwa. W najbliższy weekend Lechici mają wolne, a do gry wrócą za dwa tygodnie. Następny pojedynek Wiara Lecha zagra na wyjeździe z Sokołem Międzychód. Spotkanie odbędzie się 26 października o godzinie 11:00.

Kozły Poznań – Wiara Lecha 54:86 (11:17, 17:32, 17:17, 9:22)

Punkty dla Wiary Lecha: Krzysztof Martuzalski 21, Paweł Robak 20, Sebastian Górecki 10, Michał Banaszak 9, Adam Stróżyński 8, Jacek Wyrwas 7, Jakub Szczepański 6, Jakub Stankowski 3, Paweł Pampuch 2.

Wiara Lecha: Krzysztof Martuzalski, Paweł Robak, Sebastian Górecki, Michał Banaszak, Adam Stróżyński, Jacek Wyrwas, Jakub Szczepański, Jakub Stankowski, Paweł Pampuch, Łukasz Gruszczyński, Damian Dawidziński, Maciej Menesiak.

Widzów: ok. 270