KS UCHOROWO – WIARA LECHA 5:1
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wysoką porażką rezerw Wiary Lecha zakończył się sobotni pojedynek w Uchorowie. Bramkę honorową dla Niebiesko-Białych zdobył Piotr Jabłecki.

Podopieczni Piotra Jabłeckiego meczem w Uchorowie zakończyli maraton wyjazdowy. Ostatniej delegacji lechici nie będą wspominać najlepiej. Na początku meczu gra skupiała się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsza bramka padła w 20 min, a jej autorem był zawodnik gospodarzy, który dopełnił formalności umieszczając piłkę w siatce z najbliższej odległości. Odpowiedź Niebiesko-Białych przyszła już siedem minut później, kiedy Piotr Jabłecki pokonał bramkarza gospodarzy po strzale z rzutu wolnego. Od momentu strzelenia wyrównującej bramki gra wyrównała się, jednak rezerwom IV-ligowca nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką KS-u. Ta sztuka udała się gospodarzom, którzy w 44. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Wiara Lecha II miała świetną okazję wyrównać, lecz bramkarz rywali w świetnym stylu obronił strzał głową Jakuba Pawlaczyka.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla rezerw. W 48. minucie błąd w rozegraniu piłki spowodował, że napastnik gospodarzy stanął oko w oko z Wincentym Olesienkiewiczem i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. W 55. minucie podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego mieli świetną okazje do złapania kontaktu, ale strzał Dominika Bednarka obronił dobrze dysponowany bramkarz KS-u. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, czego efektem była czwarta bramka zdobyta w 57. minucie spotkania. Lechici już do końca meczu nie byli w stanie zagrozić bramce Biało-Niebieskich. Za to gospodarze nie odpuszczali i w 75. minucie ustalili wynik spotkania na 5:1. Zawodnicy KS Uchorowo byli zdecydowanie lepsi i lepiej przygotowani fizycznie od zespołu prowadzonego przez Piotra Jabłeckiego. Odnieśli zasłużone zwycięstwo nad Wiarą Lecha II.

Następny mecz lechici rozegrają w Robakowie przy ulicy Szkolnej. Rywalem Wiary Lecha II będą Orły Plewiska. Pojedynek odbędzie się w niedziele, 8 października o godzinie 18.