Lechia Kostrzyn 6:1 Wiara Lecha
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wiara Lecha zakończyła krótki okres przygotowawczy przed sezonem 2022/2023 wysoką porażką z Lechią Kostrzyn. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek Lechici musieli uznać wyższość rywali w stosunku 1:6.

Zespół Lechii Kostrzyn prowadzony przez Jarosława Wróblewskiego – byłego szkoleniowca Wiary Lecha już w 9. minucie otworzył wynik spotkania wykorzystując bierną postawę defensywy Lechitów we własnym polu karnym. Kibole zdołali odpowiedzieć po czternastu minutach, gdy Gaweł Perz wykorzystał prostopadłe podanie zawodnika testowanego i plasowanym strzałem po dalszym słupku umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Lechici zagrozili jeszcze dwukrotnie, gdy raz po strzale z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki, a raz klarownej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Bednarek. V-ligowa Lechia Kostrzyn odgryzała się natomiast licznymi kontrami po długich podaniach za linię obrony, lecz do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie na niekorzyść podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka. W szeregi Wiary Lecha wkradło się dużo niedokładności, a tempo gry Lechitów znacznie zwolniło. Gospodarze odpowiedzieli na to wysoką skutecznością i bezwzględnymi kontrami. Zespół trenera Jarosława Wróblewskiego najpierw wyszedł na prowadzenia w 56. minucie, a następnie czterokrotnie pokonywali stojącego w bramce Mikołaja Nawrowskiego – w 64. i 66. minucie oraz w 87. i 88. minucie.

Do pierwszego spotkania o stawkę Lechitom zostało równo siedem dni. Ligowe zmagania rozpoczną w sobotę 13 sierpnia o godzinie 18, gdy na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu Wiara Lecha podejmie rewelację rundy wiosennej poprzedniego sezonu – Polonus Kazimierz Biskupi.

Lechia Kostrzyn

Wiara Lecha

6 - 1
Final Score
Bramki: 9′ 56′ 64′ 66′ 87′ 88′ – 23′ Gaweł Perz
Wiara Lecha: Michał Pecold (46. Mikołaj Nawrowski) –  Hubert Wołąkiewicz (66. Jan Makowski), Eryk Lubieniecki (66. Sławomir Makowski), Dawid Czerniejewicz (61. Kuba Kałżyński) – Artur Adamski (58. Kacper Szulc), Tomasz Smura (46. Dominik Bednarek), zawodnik testowany (66. Kamil Kasprzak), Daniel Mankiewicz (30. Kacper Dolski), zawodnik testowany – Gaweł Perz, Mateusz Bednarek (61. Hubert Ziółkowski)