User Menu Search
Close
LIAISE - projekt międzynarodowej wymiany doświadczeń SLO
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

LIAISE - projekt międzynarodowej wymiany doświadczeń SLO

15 marca w Pradze w siedzibie czeskiej federacji piłkarskiej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu LIASE (Liaison-Based Integrated Approach to Improving Supporter Engagement) – przedsięwzięcia mającego na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze współpracy z kibicami. Obok PZPN partnerami projektu są krajowe federacje piłkarskie Czech, Bułgarii, Francji, Portugalii oraz Szwecji.

„Głównym motywem realizacji programu LIAISE jest praktyczne wdrożenie ratyfikowanej niedawno również przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych” – powiedział po powrocie z Pragi dr Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN. „Konwencja zobowiązuje wszystkie państwa członkowskie Rady Europy do stworzenia efektywnych struktur dialogu z kibicami, m.in. poprzez stworzenie ogólnokrajowej sieci SLO, czyli osób dbających o właściwe relacje między profesjonalnymi klubami piłkarskimi a grupami ich sympatyków. Wiadomo, że projekt SLO w różnych krajach znajduje się w różnych fazach rozwoju. Projekt LIAISE to okazja, żeby czegoś się od siebie wzajemnie nauczyć, a także stworzyć listę dobrych praktyk.”

 

Projekt LIAISE finansowany jest ze środków unijnego programu ERASMUS+. Dodatkowe środki na jego realizację wyasygnowała UEFA. Koordynatorem całego zaplanowanego na dwa lata przedsięwzięcia jest organizacja SD Europe.

 

„Dwukrotnie w ciągu najbliższych dwóch lat będziemy gościć w Polsce osoby, które w Portugalii, Francji czy Bułgarii zajmują się realizacją projektów kibicowskich" – wyjaśnia Łapiński. „Być może zaprosimy je do udziału w którymś z ligowych meczów, przedstawiciele projektu LIAISE pojawią się też na corocznej konferencji Bezpieczny Stadion w Kielcach."

 

Warto dodać, że projekt SLO to nie jedyna inicjatywa dotycząca współpracy z kibicami, w której realizację zaangażowany jest Polski Związek Piłki Nożnej. PZPN jest także centralnym koordynatorem Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki KIBICE RAZEM oraz wspiera działania Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

Po więcej informacji dotyczących projektu LIAISE zapraszamy na stronę SD Europe.

 

 

Drukuj
16212

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top