Młodzieżowe drużyny rozpoczęły sezon

Od remisu i porażki sezon zainaugurowały młodzieżowe zespoły Wiary Lecha. Trampkarze zremisowali 0:0 z Lotnikiem, orlicy ulegli 1:5 Jadwiżańskiemu.

Jesienną kampanię na boisku w Robakowie rozpoczęli trampkarze, których rywalem był Lotnik Poznań. W zeszłym sezonie oba zespoły rywalizowały w lidze młodzików. Wówczas na Głuszynie pojedynek zakończył się remisem, ale w rewanżu lepsza o jednego gola była Wiara Lecha. Tym razem licznie zgromadzeni kibice bramek nie ujrzeli, choć emocji było sporo. Oba zespoły miały swoje szanse, ale bramkarze przez 80 minut nie dali się pokonać. Remis był sukcesem Wiary Lecha, która przez całe spotkanie musiała radzić sobie w okrojonym składzie z zaledwie jednym zmiennikiem na ławce rezerwowych.

Wysoką porażką z kibicami z Robakowa przywitali się orlicy. Duszyczki, które zeszły sezon zakończyły na pierwszym miejscu nowe rozdanie rozpoczęły od przegranej z Jadwiżańskim. To właśnie z tą drużyną toczyła się walka o mistrzostwo trzeciej ligi zeszłego sezonu. Ostatecznie najmłodsza grupa Wiary Lecha wyprzedziła Jadwiżańskiego. Była to wiosna, jesienią Duszyczki zasłużenie przegrały 1:5, choć po trzech minutach i golu Jana Niedbalskiego prowadziły 1:0. Goście w ostatnich pięciu minutach pierwszej części zdobyli trzy bramki, po których orlicy Wiary Lecha już się podnieśli.

W przyszłą sobotę Wiara Lecha Robakowo zagra kolejne dwa mecze u siebie. O 10 trampkarze podejmą WAP Luboń, a o 12:30 Duszyczki zagrają Poznańską 13.

2. liga trampkarzy: Wiara Lecha – Lotnik Poznań 0:0

3. liga orlików: Wiara Lecha – Jadwiżański KS 1:5 (1:3) bramka: Jan Niedbalski