User Menu Search
Close
Mecze na Stadionie Śląskim
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

Mecze na Stadionie Śląskim

okiem kibiców z niepełnosprawnościami

Pierwsze mecze w ramach Ligi Narodów rozegrane w Polsce niestety sportowo zawiodły, ale z punktu widzenia kibica z niepełnosprawnościami były to historyczne spotkania.

Dzięki podpisanej na początku września umowie Polskie Związku Piłki Nożnej z Fundacją „Katarynka” usługa audiodysrkycpji dla osób niewidzących i niedowidzących na stałe wpisała się w organizacji meczy reprezentacji A w piłce nożnej. Dzięki dostępowi do radia FM (wyposażone w nie jest większość smartfonów) każdy kibic obecny na stadionie może usłyszeć od dwóch audideksryptorów siedzących na trybunie mediowej jakie wydarzenia mają miejsca na boisku, a także jak reagują na nie trybuny.  Jest to także doskonałe wprowadzenie dla osób pierwszych raz uczestniczących w meczu piłki nożnej do zapoznania się z zasadami i nauczenia się śledzenia gry. Informacja o częstotliwości na jakiej nadawana jest usługa audiodeskrypcji jest podawana przed meczem w Asystencie Kibica na stronie Łączy Nas Piłka, a także ogłaszana przez spikera zawodów i wyświetlana na ekranach stadionowych. Usługa audideskrypcji jest w pełni bezpłatna i dostępna dla wszystkich.

Stadion Śląski i kibice z niepełnosprawnościami

Kolejny rozwiązanie obecne  w październiku na Stadionie Śląskim to przeznaczone dla kibiców z znaczną niepełnosprawnością miejsca „Easy Access”, do których jest zdecydowanie łatwiejszy dostęp. Te miejsca były pierwszy raz dostępne dla kibiców na chorzowskim obiekcie, ale wypełniły się po brzegi, co tylko świadczy, że są potrzebne.

Oba rozwiązania już na stałe wpisały się w szereg rozwiązań które dla kibiców kadry oferuje Polski Związek Piłki Nożnej niezależnie od miejsca w którym gra kadra. Współpraca z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych zrzeszająca struktury kibiców niepełnosprawnych z całej Polski przynosi swoje owoce.

Mecze kadry dla przedstawicieli Federacji to nie tylko miło spędzone chwile, ale także czas pracy. Niedzielny mecz z Włochami był doskonałą okazją aby spotkać się z kibicami zakładającymi struktury dla sympatyków z niepełnosprawnościami przy Zagłębiu Sosnowiec i wprowadzić ich w szczegóły funkcjonowania Federacji i zrzeszonych grup.

Dla nas nie ma barier!

Choć wydarzenia boiskowe nie napawały optymizmem to wypełnienie miejsc dla osób poruszających się na wózkach i Easy Access musi cieszyć. W tym roku reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra jeszcze dwa mecze: pierwszy z nich z reprezentacją Czech w Gdańsku (15 listopada), a drugi wyjazdowy w Guimarães z Portugalią (20 listopada), będzie to ostatni mecz Polaków w dywizji A UEFA Nation League. My jednak już cieszymy się na listopadowy mecz w Gdańsku, a wiedząc jakie ceny wejściówek zaproponował PZPN już wiemy, że kibice z niepełnosprawnościami na pewno licznie dopiszą.

Federacje Kibiców Niepełnosprawnych w organizacji wyjazdów na październikowe mecze w Chorzowie wsparła Fundacja PZU w ramach projektu „FKN ON TOUR”.

Drukuj
6511

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top