- WYNIK: Miedź – Wisła 3:2

- BRAMKI: Roman x2, Forsell

- KIBICÓW: na stadionie nieco ponad 4000 widzów w samym młynie około 500 osób

- PRZEJECHANE KM: 2 km 😊

Mega mecz na legnickim stadionie im. Orła Białego. Mecz w pierwszej połowie pełen emocji w drugie natomiast dramaturgii. Mecz, który na długo zapadnie w pamięci legnickich kibiców. Kto był wie o czym piszę, kogo nie było niech żałuje, bo ma naprawdę czego …

Tak naprawdę, jeżeli chodzi o aspekt sportowy można by pisać i pisać o tym spotkaniu. Ja, żeby nie zanudzać zrobię to najkrócej jak to możliwe. Świetna pierwsza połowa, która moim zdaniem była najlepsza w wykonaniu naszych piłkarzy w dotychczas rozegranych spotkaniach w Ekstraklasie. Było to co powinno być, czyli walka o każdą piłkę, świetne zgranie i to co najważniejsze gole. I to, aż 3. I to jakie ! 2 bramki zdobył Juan Roman, który nie wiedzieć dlaczego nie był wcześniej wystawiany przez naszego trenera 3 gola dołożył niezawodny Petteri Forsell i na przerwę schodziliśmy z przewagą 2 bramek bowiem piłkarzom z Płocka po kolejnym błędzie naszych obrońców udało się zdobyć kontaktowego gola – to tak, żeby za bardzo wszystkim nie cukrować 😊 Trafień w pierwszych 45 minutach mogło być znacznie więcej szczególnie szkoda, że zabrakło cm przy niesamowitym uderzeniu z przewrotki Camary, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Szkoda bo byłby to zapewne gol sezonu w Ekstraklasie. Druga połowa to dla kibiców Miedzi 45 min. pełne nerwów. Była walka, przez co i pełno fauli, kartek i kontrowersji. Były piękne parady Dżanajewa, który dwoił się i troił, aby utrzymać wynik. Gol kontaktowy dla Wisły strzelony w 86 min z rzutu karnego i ostatnie 10 min meczu dla legnickich kibiców zrobiło się nerwowe jak nigdy dotąd. Na szczęście udaje się dograć wynik do końca i ostatecznie wygrywamy to spotkanie 3:2. Bardzo cenne punkty w walce o utrzymanie, które mogą mieć decydującą rolę w tym kto opuści w tym sezonie szeregi Ekstraklasy. Brawo Panowie za walkę ! Brawo za ambitną grę !

Teraz troszkę o tym, co działo się na trybunach. Przed tym spotkaniem apelowaliśmy, żeby mimo słabszej gry naszych piłkarzy stawić się na stadionie Orła Białego i jako 12 zawodnik wspomóc Miedź w tym jakże trudnym okresie. I co ? I posłuchaliście i pomogliście. Wczoraj wspólnie pokazaliśmy, że zdecydowanie jesteśmy wsparciem dla Miedzianki. I to nie tylko fanatycy z ,,młyna”, ale również i całą trybuna B, z Sektorem Rodzinnym włącznie, która przez większość spotkania głośno dopingowała Miedź razem z nami. Ba mało tego były momenty, że śpiewał cały stadion. Jak widać po wyniku i po pomeczowych wypowiedziach trenera, piłkarzy doping zrobił robotę. Dlatego wielki szacunek dla każdego kibica, który był wczoraj na stadionie Orła Białego. Możecie być tego świadomi, że to min. dzięki wam zdobyliśmy te 3 pkt. i zbliżyliśmy się do tego, aby w kolejnym sezonie ponownie zagrać w Ekstraklasie. Brawo !

Podsumowując. Jak widać rozmowy motywujące z naszymi piłkarzami przyniosły zamierzony skutek. Dzięki czemu wczoraj mogliśmy oglądać świetny mecz w wykonaniu naszych graczy. Było czuć to, że byliśmy 12 zawodnikiem Miedzianki, która jak widać doceniła nasze starania i wygrała to jakże ważne spotkanie. Wygrała je dla siebie, dla nas kibiców, dla Legnicy! Teraz czas na kolejny wyjazd. Tym razem musimy wspomóc naszych graczy w Kielcach. Jest to kolejne bardzo ważne spotkanie, w którym musimy być wsparciem dla piłkarzy. Dlatego bez wymówek, że majówka, że to, że tamto WSZYSCY jedziemy na wyjazd ! Zapisywać możecie się w Strefie Miedzi w Galerii Piastów, namawiać znajomych, udostępniać info o wyjeździe. Do końca sezonu zostały już tylko 4 kolejki ! Udowodnijmy, że jesteśmy z Miedzią na dobre i na złe. Do zobaczenia w sobotę w Kielcach.

Z kibicowskim pozdrowieniem – Tofel. HEJ MIEDŹ.