Noworoczny mecz Wiary Lecha

Drugi raz w historii odbył się noworoczny pojedynek Drużyny Wiary Lecha. Za porażkę sprzed roku zrewanżowała się starsza część zespołu, która wygrała 6:5. Wynik spotkania podobnie jak 1 stycznia 2019 roku otworzył Mikołaj Mikułan, a jedną z bramek zdobył Jarosław Araszkiewicz.

Doświadczenie górą. Tak w skrócie można opisać przebieg pojedynku, który rozpoczął piłkarski rok w Wiarze Lecha. Mecz rozpoczął się o symbolicznej godzinie – 19:22 przy stadionie Kolejorza, a w barwach starszej części drużyny wystąpiła legenda Lecha Poznań – pięciokrotny mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski w niebiesko-białych barwach – Jarosław Araszkiewicz. Lechowych akcentów było więcej. Starsi grali w niebieskich koszulkach, natomiast młodsi w białych, a po zakończeniu meczu wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia z flagą DWL.

Spotkanie, które trwało 70. minut, lepiej rozpoczęli starsi. Już w 7. minucie wynik meczu otworzył Mikołaj Mikułan – powtarzając swój wyczyn sprzed roku, kiedy również trafił na 1:0. Tamten mecz jednak nie ułożył się po myśli starszych. Naporu młodszych nie wytrzymali i ulegli 2:5. Tym razem było zdecydowanie lepiej. Dużo spokoju do gry wprowadzili trenerzy – Jarosław Wróblewski i Jarosław Araszkiewicz, którzy doskonale radzili sobie w starciach ze swoimi podopiecznymi. Młodsi dotrzymywali kroku, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Kluczowy okazał się koniec pierwszej części i początek drugiej odsłony. Dwie minuty przed zejściem na przerwę na 3:2 trafił Tomasz Smura, a po zmianie stron Wróblewski dał starszym dwubramkową przewagę. Sprawy w swoje nogi wziął Michał Niedźwiedzki, który dwukrotnie trafił do siatki, ale jego gole spotykały się odpowiedziami Artura Adamskiego i Araszkiewicza. Strzelanie zakończył Karol Jaroni, który w ostatniej akcji spotkania zmniejszył rozmiary porażki. Starsi wygrali 6:5 i wyrównali stan rywalizacji.

Kolejny mecz noworoczny odbędzie się na początku 2021 roku i zapoczątkuje obchody 10-lecia DWL. Następne spotkanie zawodników Wiary Lecha zostało zaplanowane na 13 stycznia. Tego dnia rozpoczną się przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020.

Starsze DWL – Młode DWL 6:5 (3:2)

bramki: 7’ Mikołaj Mikułan, 18’ Dawid Norek, 33’ Tomasz Smura, 45’ Jarosław Wróblewski (k), 63’ Artur Adamski, 68’ Jarosław Araszkiewicz – 55’ 67’ Michał Niedźwiedzki, 10’ Dawid Kaczmarek, 27’ Stanisław Makowski, 70’ Karol Jaroni

Starsze DWL: Jarosław Sałata – Jakub Nowak, Arkadiusz Siejek, Maciej Łaszyński, Patryk Olaszczyk – Dawid Norek, Jarosław Wróblewski, Artur Adamski, Jarosław Araszkiewicz, Mikołaj Mikułan – Tomasz Smura; Ponadto zagrali: Jan Makowski, Krzysztof Ślisiński

Młode DWL: Maciej Makowski – Dastin Wyrwał, Stanisław Makowski, Jakub Pawlaczyk, Patryk Antończak – Karol Jaroni, Krzysztof Stachowiak, Dawid Kaczmarek, Wojciech Paplaczyk – Piotr Makowski, Michał Niedźwiedzki; Ponadto zagrali: Daniel Mankiewicz, Hubert Ziółkowski