Obra II Kościan – Wiara Lecha 39:150

W meczu 7. kolejki III ligi koszykarzy Wiara Lecha rozgromiła rezerwy drugoligowej Obry Kościan. Kolejorz pokonał rywali różnicą 111 punktów – 150:39. Najwięcej punktów (26) dla niebiesko-białych rzucił Jacek Wyrwas.

W Kościanie Wiara Lecha rozegrała historyczne spotkanie. Lechici pobili dwa rekordy – rzucili najwięcej punktów w historii i wygrali z rekordową przewagą. W każdej z czterech kwart Kolejorz wywalczył ponad 35 punktów.

Przebieg meczu był łatwy do przewidzenia. Znajdująca się w dobrej dyspozycji – po dwóch wygranych z rzędu – Wiara Lecha mierzyła się z ostatnią Obrą II Kościan, która przed przegrała wcześniej sześć kolejnych potyczek i zamykała ligową stawkę. Lechici byli tuż nad swoim rywalem, ale na koncie mieli kilka meczów zaległych. Podopieczni trenera Tomasza Baszaka od początku zaczęli budować przewagę. Po pierwszej kwarcie wygrywali 36:12, a na przerwę między połowami schodzili z prowadzeniem 72:17! Było pewne, że mecz zakończy się rekordową wygraną i tak też się stało. Koszykarski Kolejorz nie zatrzymał się i w dwóch kolejnych kwartach powiększył przewagę do 111 punktów. Wygrał 150:39.

Mecz był indywidualnym popisem kilku zawodników. Aż ośmiu lechitów rzuciło dwucyfrową liczbę oczek, w tym trzech przekroczyło granicę 20 punktów. 26 oczek na swoje konto zapisał Jacek Wyrwas, 25 Juliusz Barański, a 24 Adam Stefanowicz. W tabeli Wiara Lecha awansowała z siódmego na piąte miejsce. Do prowadzącego Basketu Suchy Las niebiesko-biali tracą pięć punktów, ale rozegrali dwa mecze mniej.

W następnym meczu Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Gromami Nowy Tomyśl. Mecz w ramach 8. kolejki odbędzie się w niedzielę, 27 listopada o godzinie 18.

Obra II Kościan – Wiara Lecha 39:150 (12:36, 5:36, 9:37, 13:39)

Punkty dla Wiary Lecha: Jacek Wyrwas 26, Juliusz Barański 25, Adam Stefanowicz 24, Michał Hejosz 19, Paweł Mowlik 18, Filip Radzik 11, Przemysław Tobys 11, Jakub Rogulski 7, Jakub Szczepański 7, Damian Dawidziński 2, Jakub Stankowski, Krzysztof Tritt