Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Wiara Lecha 1:1

Debiut Wiary Lecha na poziomie IV ligi zakończył się remisem 1:1 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Kibole wyrównali w doliczonym czasie gry, a pierwszą bramkę w historii Wiary Lecha w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkopolsce zdobył Daniel Mankewicz.

Mecz 1. kolejki IV ligi rozgrywany na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim zapisał się na kartach historii Kibolskiego Klubu Sportowego Wiara Lecha pod znakiem meczu walki. Deszczowe popołudnie na południu Wielkopolski obfitowało w pojedynki oraz zaciętą grę. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę nad spotkaniem przejęli Lechici. Wiara prowadziła grę, a gospodarze wyraźnie nastawili się na defensywę oraz próbowanie swoich szans po kontratakach. Do przerwy zespół trenera Łukasza Kubiaka zdołał sobie stworzyć jedynie dwie klarowne sytuacje. Najpierw z rzutu wolnego z okolicy trzydziestego metra groźny strzał oddał Błażej Telichowski. Bramkarzowi Ostrovii udało się odbić mocne uderzenie 39-latka, które dobijał zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej. Chwilę poźniej do bramki Mikołaja Nawrowskiego trafili gospodarze, lecz sędzia wskazał wcześniej na rzut z autu. Tuż przed przerwą przed szansą otwarcia wynika spotkania stanął Jakub Maćkowiak, ale pomocnik Wiary Lecha uderzył delikatnie za wysoko.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie – oba zespoły głównie walczyły o piłkę w środkowej tercji boiska, często uciekając się do agresywnych zagrań. Pierwsza do bramki trafiła jednak Ostrovia. Gospodarze wykorzystali zamieszanie po wybiciu piłki bramkarza Kolejorza i przejęli futbolówkę. Następnie zagrali prostopadle do napastnika Ostrovii, który wyprzedził Nawrowskiego i dziubnął piłkę nad 18-letnim bramkarzem Lechitów. Stracona bramka zmotywowała Wiarę Lecha do odważniejszych kroków. Zmiany w zespole pozwoliły nieco ożywić grę kiboli Kolejorza. Ostatecznie dopięli swego w doliczonym czasie gry. W 92. minucie meczu Mikołaj Hudziak dorzucił piłkę ze skrzydła w pole karne rywali, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Telichowski. Ten zgrał ją do Siergieja Krivetsa, który podbił futbolówkę na głowę Daniela Mankiewicza i 24-letni kapitan niebiesko-białych wepchnął piłkę do bramki beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostatecznie Wiara Lecha zakończyła swój debiutancki pojedynek w IV lidze remisem 1:1, a strzelcem jedynej oraz pierwszej na tym poziomie bramki został Mankiewicz. W zespole trenera Łukasza Kubiaka zadebiutowało wszystkich czterech zawodników, którzy dołączyli do drużyny przed startem nowego sezonu. W pierwszej jedenastce wystąpili Mateusz Szeląg, Błażej Guszczak oraz Jakub Kieliszewski. Z ławki dołączył natomiast Bartosz Duda.

Mecz pomiędzy Ostrovią oraz Wiarą Lecha był jedynym remisem w kolejce inaugurującej rozgrywki najwyższej ligi w Wielkopolsce. Tym samym Lechici zajmują aktualnie dziewiątą lokatę w tabeli. W drugiej kolejce Kibole podejmą drugi zespół z Ostrowa Wielkopolskiego – Centrę. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godzinie 18 na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.