Pewna wygrana z Puszczą

liga

W pierwszym spotkaniu przed własną publiczności w sezonie 2023/24 Jagiellończycy zmierzyli się z beniaminkiem piłkarskiej ekstraklasy- Puszczą Niepołomice.
Pierwsza połowa nie pokazała nic ciekawego. Gra toczyła się głownie w środku pola i było w niej dużo walki z obu stron.
Podobnie jak przed tygodniem w doliczonym czasie pierwszej połowy padała bramka do szatni. Tym razem to Jagiellończycy byli jej autorem - a konkretnie Wojtek Łaski.
W drugiej części gry działo się zdecydowanie więcej. Goście z każdą minutą opadali z sił co wykorzystywała Jaga.
W 66 minucie strzałem zza linii pola karnego zdecydował się Nene i na tablicy wyświetlał się wynik 2-0.
Kwadrans przed końcem meczu kontaktową bramkę strzelili goście.
Stracony gol nie podciął skrzydeł Jagiellończykom, którzy dalej atakowali na bramkę Puszczy.
W 80 minucie strzał z główki na bramkę zamienił Pululu, a parę minut przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się dopiero wprowadzony na boisko Kuba Lewicki.
Jagiellonia pewnie wygrała 4-1 i zrehabilitowała się za zeszło tygodniową porażkę z Rakowem Częstochowa.
W najbliższy piątek zagramy znów u siebie, a rywalem będzie Widzew Łódź.

Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 4:1
Bramki: Wojciech Łaski 45', Nené 66', Afimico Pululu 81', Jakub Lewicki 88' - Łukasz Sołowiej 76'

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Paweł Olszewski, 32. Miłosz Matysik, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (69, 18. Tomasz Kupisz), 6. Taras Romanczuk, 14. Jarosław Kubicki, 8. Nené (79' 10. Afimico Pululu), 77. Wojciech Łaski (88, 36. Jakub Lewicki) - 11. Jesús Imaz (79' 16. Michal Sáček).
Puszcza: 1. Kewin Komar - 8. Piotr Mroziński, 22. Artur Crăciun, 27. Łukasz Sołowiej, 3. Roman Jakuba (75' 19. Jakub Stec) - 9. Artur Siemaszko (62' 23. Jordan Majchrzak), 70. Wojciech Hajda (75' 16. Michał Walski), 14. Jakub Serafin, 25. Kamil Zapolnik (62' 91. Émile Thiakane), 6. Marcel Pięczek (46' 11. Mateusz Cholewiak) - 45. Rok Kidrič.