Piast Poniec 1:3 Wiara Lecha
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wiara Lecha pokonała w meczu 13. kolejki III ligi futsalu Piasta Poniec 3:1. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Jedliński, Marcin Antczak i Jacek Sander. Lechici dzięki wygranej zapewnili sobie mistrzostwo III ligi.

Wiara Lecha nie potrzebowała wiele do wywalczenia mistrzostwa III ligi, ale musiała postawić kropkę nad i. W Poniecu mogła pozwolić sobie nawet na czterobramkową porażkę. Takie rozwiązanie nie wchodziło w grę. Podopieczni Jacka Sandera od początku spotkania ruszyli po dziesiąte zwycięstwo w sezonie i już w 2 min po efektownym uderzeniu z dystansu Mateusz Jedliński pokonał bramkarza gospodarzy. Na przerwę Lechici schodzili z dwubramkową przewagą. W ostatniej minucie pierwszej odsłony do siatki trafił Marcin Antczak.

Niebiesko-biali bardzo szybko rozpoczęli strzelanie po zmianie stron. W 22 min celnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Sander. Zawodnicy Piasta starali się dotrzymywać kroku poznaniakom, ale nie byli w stanie powstrzymać skutecznej gry Wiary Lecha. W 25 min zdołali pokonać Wojciecha Persa i doprowadzili do ciekawej końcówki. W końcowych fragmentach poprzez grę z lotnym golkiperem zepchnęli Lechitów do defensywy, ale nie potrafili wykorzystać przewagi na połowie futsalowego Kolejorza. Mecz zakończył się zwycięstwem Wiary Lecha 3:1.

Podopieczni trenera Jacka Sandera wygrali dziesiąty mecz w sezonie i dwie kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie tytuł najlepszej drużyny III ligi.

Wiarze Lecha do końca sezonu pozostały dwa mecze. Najbliższy Lechici zagrają u siebie z Futsalem Rawicz. Pojedynek w ramach 14. kolejki zostanie rozegrany w niedzielę 6 marca o godzinie 13 w poznańskiej hali CityZen.