Pierwsza ligowa porażka

liga

Pierwszej ligowej porażki doznali zawodnicy Jagiellonii w tym sezonie.
W czwartej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy żółto-czerwoni zmierzyli się po raz kolejny na własnym terenie z Górnikiem Zabrze.
Po trzech pierwszych ligowych spotkaniach "apetyt na sukces" wśród kibiców widocznie wzrósł, więc nadzieje na korzystny wynik były olbrzymie.
A tu kubeł zimnej wody.
Jagiellończycy zagrali słabo. Górnik dominował od początku meczu, stwarzał sobie więcej groźnych sytuacji, czego efektem było prowadzenie do przerwy 2-1.
W drugiej połowie szybko strzelona bramka na 1-3, sprawiła że Jaga już nie podniosła się, a goście spokojnie kontrolowali wynik spotkania.

Poniedziałkowy mecz obserwowało na żywo ponad 10300 kibiców, w tym około 200 osobowa grupa fanów Górnika.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:3 (1:2)
Bramki: Tomáš Přikryl 27′ – Krzysztof Kubica 24′, 37′, Jesús Jiménez 54′

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 14. Tomáš Přikryl, 25. Bogdan Țîru, 3. Błażej Augustyn, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić (73, 20. Kacper Tabiś) – 11. Jesús Imaz, 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 21. Dani Quintana (57, 13. Andrzej Trubeha) – 10. Fedor Černych (73, 44. Krzysztof Toporkiewicz).
Górnik: 99. Grzegorz Sandomierski – 16. Dariusz Pawłowski, 2. Przemysław Wiśniewski, 26. Rafał Janicki, 27. Adrian Gryszkiewicz, 64. Erik Janža – 6. Krzysztof Kubica (90, 29. Adrian Dziedzic), 8. Alasana Manneh, 17. Bartosz Nowak (90, 20. Vamara Sanogo) – 21. Piotr Krawczyk (79, 25. Ishmael Baidoo), 9. Jesús Jiménez (89, 11. Mateusz Cholewiak).