Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe

Liga

Na inauguracje 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia zmierzyła się w Płocku z Wisłą. Dla obu drużyn było to kolejne spotkanie w walce o utrzymanie na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce.
Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy. Już w drugiej minucie Wisła wychodzi na prowadzenie. Nie minęła 10 minuta a na tablicy widniał wynik 2-0 i zapowiadała się piłkarska katastrofa, tym bardziej że Wisła Płock nadal stwarzała groźne sytuacje.
Jednak z każdą minutą Jaga grała co raz lepiej. W 35 minucie bramkę kontaktową strzelił Gual i wynikiem 2-1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Po zmianie stron od razu zaatakowała Jagiellonia i wyrównała wynik spotkania na 2-2.
Jagiellończycy poszli za ciosem i po niespełna godzinie gry prowadzili 3-2, po kolejnym golu Guala.
W 70 minucie Jaga wyszła z kontrą i Imaz ustalił wynik spotkania na 2-4.
Było to pierwsze zwycięstwo Jagiellonii na wyjeździe w tym sezonie.
Dzięki uprzejmości kibiców Wisły Płock, spotkanie na żywo obejrzało 105 fanów Jagiellonii, którzy zasiedli na sektorach gospodarzy.
Piłka nożna dla kibiców !!

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:4 (2:1)
Bramki: Bartosz Śpiączka 2', Łukasz Sekulski 10' - Marc Gual 35', 46', 58', Jesús Imaz 70'

Wisła: 69. Bartłomiej Gradecki - 71. Jakub Szymański, 3. Steve Kapuadi, 25. Jakub Rzeźniczak, 77. Piotr Tomasik (80, 9. Dawid Kocyła) - 14. Mateusz Szwoch, 8. Dominik Furman (80, 7. Radosław Cielemęcki), 23. Filip Lesniak, 10. Rafał Wolski - 18. Bartosz Śpiączka, 20. Łukasz Sekulski (88, 99. Tomasz Walczak).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 14. Tomáš Přikryl (71, 19. Paweł Olszewski), 72. Mateusz Skrzypczak, 4. Israel Puerto, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić (61, 27. Bartłomiej Wdowik) - 11. Jesús Imaz, 16. Michal Sáček (72, 18. Tomasz Kupisz), 8. Nené, 10. Camilo Mena (56, 39. Aurélien Nguiamba) - 28. Marc Gual.