User Menu Search
Close
Pierwszy mecz barażowy o II ligę futsalu
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Pierwszy mecz barażowy o II ligę futsalu

W niedzielę 27 marca o godzinie 17 sekcja futsalu Wiary Lecha rozpocznie walkę o II ligę. W pierwszym meczu barażowym podopieczni trenera Jacka Sandera zagrają na wyjeździe z Pogonią Połczyn Zdrój.

Wiara Lecha zakończyła pierwszy sezon na wielkopolskich parkietach przed dwoma tygodniami w Tarnowie Podgórnym. Niebiesko-biali rozegrali tam dwunasty mecz, w którym odnieśli dwunaste zwycięstwo. Dominacja w trzeciej lidze była niepodważalna. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca Wiara Lecha wywalczyła prawo gry w barażach o II ligę, która rozgrywana jest pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W meczu o awans o klasę wyżej Lechici zmierzą się z najlepszym zespołem rozgrywek III ligi w województwie zachodnio-pomorskim, Pogonią Połczyn Zdrój. Droga przeciwnika Wiary Lecha do barażu była zdecydowanie łatwiejsza. Pogoń zagrała w trzech turniejach, w których rywalizowała ze Sztormem Szczecin i Płomieniem Myślino. Pierwsze dwa odbyły się w pełnym trzyzespołowym składzie, z ostatniego zrezygnował zespół ze stolicy województwa. Pogoń wygrała wszystkie mecze. Podczas pierwszego turnieju ograła Sztorm 7:1 i Płomień 7:5. Dwa tygodnie później pokonała tych samych rywali odpowiednio 1:0 i 4:2. Na zakończenie trzecioligowych zmagań zespół z Połyczna Zdrój na własnym parkiecie rozgromił przyjezdnych z Myślina aż 19:4.

Dla Pogoni nie jest to pierwsza przygoda z rozgrywkami futsalu. W ubiegłych latach połczyński KS próbował swoich sił w Pucharze Polski. Przed dwoma laty, w sezonie 2019/20 dotarł do 1/32 finału, w którym uznał wyższość futsalistów z Leszna. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 11:0.

Pogoń na co dzień występuje w rozgrywkach IV ligi na boiskach trawiastych. Po 22. kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce. Wiosnę rozpoczęła optymistycznie, bo od wyjazdowej wygranej w Sądowie, ale w kolejnych tygodniach przegrała z u siebie z MKP Szczecinek i w delegacji z Orłem Wałcz. Dzień przed barażowym pojedynkiem Pogoń zagra na wyjeździe w dalekim Szczecinie z miejscowym Jeziorakiem.

Mecz barażowy Pogoń Połczyn Zdrój – Wiara Lecha odbędzie się w niedzielę 27 marca o godzinie 17. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później – 3 kwietnia o godzinie 13 w hali CityZen.

Drukuj
329

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top