Połowiczny sukces w delegacji

Orlicy Wiary Lecha pokonali Orlika II Poznań 4:1 i zdobyli drugi komplet punktów w rundzie jesiennej. Pierwszą przegraną zanotowali trampkarze, którzy wrócili na tarczy w wyjazdu do Śremu.

W ostatni weekend na meczach młodzieżowych zespołów Wiary Lecha zabrakło trenera Piotr Borowskiego, w związku z tym jego obowiązki przejęli szkoleniowcy pierwszej drużyny – Jarosław Wróblewski i jego asystent Maciej Łaszyński. Kapitan DWL poprowadził zespół orlików, który na poznańskich Ratajach był podejmowany przez drugą ekipę Orlika Poznań. Debiut wypadł okazale. Duszyczki wygrały 4:1 po dwóch golach Igora Tabora oraz jednym Jacka Piątyszka i Aleksandra Chłosty, który w 6. minucie otworzył wynik potyczki.

Trener pierwszego zespołu udał się wraz z trampkarzami do Śremu na pojedynek z UKS. Mecz, który odbył się miejskim stadionie znanym choćby z dwóch pojedynków Wiary Lecha z Wartą w Klasie Okręgowej, zakończył się przegraną 1:3. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą po samobójczym trafieniu gracza gospodarzy Wiara Lecha złapała kontakt. Niestety pomimo wielu okazji trampkarzom z Robakowa nie udało się doprowadzić do remisu. Przy stanie 1:2 zmarnowali rzut karny, co zemściło się później. UKS trafił na 3:1 i ostatecznie dopisał do konta trzy punkty.

Orlicy Wiary Lecha po trzech kolejkach w swojej trzecioligowej grupie zajmują trzecią lokatę ze stratą … trzech punktów do liderującego Koziołka Poznań. Na trzeciej lokacie są także trampkarze. Mają na koncie cztery punkty i tracą dwa do Olimpu Poznań, który z kompletem zwycięstw przewodzi drugoligowej stawce.

W czwartej kolejce najmłodsi adepci futbolu z Wiary Lecha Robakowo zagrają u siebie z LPFA Poznań. Pojedynek na szczycie rozgrywek orlików odbędzie się na boisku WL w sobotę 21 września o godzinie 10:00. Trampkarze będą pauzować, gdyż przed sezonem wycofała się druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska.