Podsumowanie startu rozgrywek
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Po ponad ośmiu miesiącach przerwy wróciły mecze z udziałem Wiary Lecha. Do tej pory odbyły się trzy kolejki, po których Kibole mają sześć punktów. Czas na podsumowanie, które od przyszłego tygodnia wróci pod starą nazwą Expressu DWL.

Wyniki

Wiara Lecha nowy sezon rozpoczęła od porażki w Plewiskach. Nie był to dobry występ Kiboli, których gra pozostawiała wiele do życzenia. Lechici skromnie przegrali 0:1. Kolejne mecze były zdecydowanie lepsze, a co najważniejsze zakończone dwiema wygranymi. Wiara Lecha pokonała w Poniecu Piasta 2:0, a w ostatniej kolejce wywiozła trzy punkty z twierdzy Luboń. W starciach z beniaminkami trafiał Dawid Kaczmarek (dwie bramki), a także dwóch młodzieżowców: Kacper Dolski i Hubert Ziółkowski.

Jubileusze

Pojedynek ze Stellą Luboń był dla Dawida Kaczmarka 70. meczem w barwach Wiary Lecha. Tydzień wcześniej w Poniecu pierwsze zwycięstwo na ławce trenerskiej kibiców Kolejorza świętował Jarosław Araszkiewicz. Dla legendy Lecha Poznań był to trzeci mecz, w którym prowadził DWL.

25. zwycięstwo w V lidze odniosła Wiara Lecha. Kibole tej sztuki dokonali w meczu z Piastem Poniec, który był 48. spotkaniem na zapleczu IV ligi.

Debiuty, premierowe gole

W niebiesko-białych barwach zadebiutowało dwóch zawodników – Dawid Czerniejewicz i Kacper Dolski. Obaj zagrali w każdym z trzech spotkań, ale więcej minut na boisku spędził były zawodnik Przemysława Poznań. Dolski ma na swoim koncie także premierowego gola – w 12 min pojedynku ze Stellą wyprowadził Kiboli na prowadzenie. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Hubert Ziółkowski, który na swoje pierwsze trafienie musiał czekać rok czasu.

Na debiut nadal czeka trzech zawodników – Mateusz Bankiewicz, Adam Lazarowicz i Nikodem Jankowiak. Cała trójka pojawiała się już w kadrach meczowych. Bankiewicz i Jankowiak byli w niej dwa razy, Lazarowicz raz.

Transfery

O transferach do Wiary Lecha pisaliśmy w osobnym artykule. Czas przedstawić tych co odeszli. Najważniejszym transferem było wypożyczenie Michała Niedźwiedzkiego do trzecioligowej Jaroty Jarocin. Odszedł też, ale definitywnie, Szymon Buko, który znalazł swoje miejsce w A-klasowym Sokole Mścisko. Krótki epizod w oldbojach Lecha Poznań mieli Wojciech Tabiszewski i Maciej Smuniewski, którzy lada chwila ponownie pojawią się w kadrze WL.

Kluby zmieniali także byli zawodnicy Wiary Lecha. Pamiętający awans do okręgówki Przemysław Zamęcki trafił do B-klasowego GKS-u Gułtowy – byłego klubu Jana Makowskiego i Stanisława Makowskiego. Były golkiper DWL, Robert Kaczmarek odszedł z Sokoła Pniewy, skąd trafił do czwartoligowego GKS-u Dopiewo.

Serie

W Poniecu Wiara Lecha przerwała serię sześciu wyjazdowych meczów bez wygranej i rozpoczęła zwycięską passę, która na razie zatrzymała na liczbie dwa. Przez dwadzieścia kolejnych meczów Kibole zdobywali choć jednego gola. Ta seria zakończyła się w Plewiskach, gdzie DWL uległ Gromowi 0:1.

Kolejne mecze

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra czwarty raz z rzędu na wyjeździe. W sobotę 22 sierpnia Kibole udadzą się do Buku na mecz z miejscową Patrią, z którą w poprzednim sezonie przegrali 2:4. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 16.

Sędzią głównym meczu Patria – Wiara Lecha będzie Kamil Danielczyk z Plewisk. Na liniach pomagać mu będą Magdalena Krzemińska i Łukasz Dorna.

Grali byli zawodnicy Wiary Lecha

Michał Niedźwiedzki (Jarota Jarocin, III liga)

- wszedł z ławki w 62 min i strzelił 1 gola w wygranym meczu z KP Starogard Gdański (6:2)

- wszedł z ławki w 57 min w zremisowanym meczu z Kotwicą Kołobrzeg (1:1),

- zagrał 68 min i strzelił 4 gole w wygranym meczu z Nielbą Wągrowiec (4:2),

Robert Kaczmarek (GKS Dopiewo, IV liga)

- przegrany mecz z Centrą Ostrów Wielkopolski (0:2) spędził na ławce rezerwowych,

- zremisowany mecz z rezerwami Warty Poznań (0:0) spędził na ławce rezerwowych.

Wojciech Kuznowicz (Stal Pleszew, V liga/Stal II Pleszew, B-klasa)

- wszedł z ławki w 78 min w przegranym meczu z Polonusem Kazimierz Biskupi (0:3),

- wygrany mecz z Astrą Krotoszyn (2:1) spędził na ławce rezerwowych,

- zremisowany mecz z Piastem Czekanów (0:0) spędził na ławce rezerwowych .

---

- rozegrał 90 minut w rezerwach Stali w meczu Pucharu Polski z CKS-em Zbiersk (wygrana w karnych),

- zagrał 90 minut w rezerwach Stali w przegranym meczu Pucharu Polski z rezerwami LKS-u Gołuchów (1:2),

- zagrał 90 minut i strzelił 1 gola w rezerwach Stali w wygranym meczu z KS Kamień (11:1).

Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, A-klasa)

- zagrał 85 minut w meczu Pucharu Polski z Liskowiakiem Lisków (3:0),

- zagrał 90 minut i strzelił zwycięskiego gola w meczu z Koroną Stawiszyn (1:0).

Szymon Buko (Sokół Mieścisko, A-klasa)

- wszedł z ławki w 54 min i został ukarany żółtą kartką w meczu Pucharu Polski z Unią Wapno (wygrana w karnych),

- zagrał 60 min w meczu Pucharu Polski ze Stellą Białośliwie (3:1),

- zagrał 85 min i otrzymał żółtą kartkę w przegranym meczu z Błękitnymi Owińska (1:2).

Przemysław Zamęcki (GKS Gułtowy, B-klasa)

- zagrał 90 minut w zremisowanym meczu z Jadwiżańskim KS Poznań (1:1).