User Menu Search
Close
"Pogoń Szczecin mistrzem rundy jesiennej"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"Pogoń Szczecin mistrzem rundy jesiennej"

Wiemy już, że po wygranej w Bełchatowie i po 15. kolejce piłkarze Pogoni Szczecin zostaną na pozycji lidera PKO BP Ekstraklasy. Pierwsza w tym roku kolejka, była też ostatnią z pierwszej serii gier pomiędzy wszystkimi zespołami. Oznacza to, że Pogoni przypada umowny tytuł "Mistrza Jesieni", czy też "Mistrza Rundy".

Zespół prowadzony przez Kostę Runjaica po wygranej w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa wyprzedził swojego rywala o trzy oczka w tabeli i o dwa aktualnego Mistrza Polski - Legię Warszawa. Legia mogła strącić Portowców z fotela lidera w niedzielę, bo własnie wtedy podopieczni Czesława Michniewicza rywalizowali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Pojedynek ten nieoczekiwanie jednak wygrali gospodarze.

Po 15. kolejce Portowcy spoglądać będą na pozostałe z góry. Duma Pomorza ma na swoim koncie 31 punktów, a druga w tabeli Legia 29. Raków po porażce z Portowcami pozostał z dorobkiem 28 oczek. Przewaga zespołu Kosty Runjaica nad czwartym miejscem po 15. kolejce wynosić będzie pięć lub siedem punktów. Pięć jeśli Śląsk Wrocław wygra w Mielcu ze Stalą, a siedem jeśli beniaminek postawi się drużynie z Wrocławia i zanotuje przynajmniej remis.

Ostatni raz piłkarze Pogoni Szczecin umownym "Mistrzem Jesieni" byli w sezonie 2000/2001. Na koniec rozgrywek zajęli ostatecznie drugie miejsce w ligowej tabeli, co było ostatnim ligowym medalem. Działo się to 20 lat temu.

Pamiętać jednak należy, że obecna pozycja w ligowej tabeli niczego nie gwarantuje. Wierzymy, że Portowcy punktować będą w podobny sposób w kolejnych meczach. Wtedy w maju będzie się w końcu z czego cieszyć. Teraz jednak piłkarze muszą mieć chłodne głowy i odpowiednio skoncentrowani podchodzić do każdego kolejnego przeciwnika.

Drukuj
141

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top