Pogoń Łobżenica – Wiara Lecha 4:1

W meczu 26. kolejki Wiara Lecha przegrała w Łobżenicy z Pogonią 1:4. Jedynego gola dla Lechitów zdobył Michał Niedźwiedzki.

Wróciły demony z czerwca zeszłego roku. Wówczas Wiara Lecha w pięciu kolejnych meczach poniosła pięć dotkliwych porażek. Najniższym wymiarem kary był wynik 1:4, który zdarzył się dwukrotnie. Z identycznym Kibole opuszczali Łobżenicę.

Wiara Lecha na boisku Pogoni stworzyła trzy groźne sytuacje. W pierwszej przestrzelił Kacper Dolski, w trzeciej do wybitej przez bramkarza piłki nie zdążył Gaweł Perz. Kibolom udało się pokonać bramkarza gospodarzy przy drugiej próbie, gdy bardzo dobrze w polu karnym zachował się Michał Niedźwiedzki. Mocnym uderzeniem z bliska pokonał golkipera Pogoni. Był to gol kontaktowy zdobyty na początku drugie połowy, który dawał nadzieję na wywiezienie korzystnego rezultatu. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Perz.

Gospodarze punktowali Wiarę Lecha. W 37 min objęli prowadzenie po strzale z dystansu, a w ostatniej minucie pierwszej odsłony podwyższyli na 2:0 po trafieniu do pustej bramki. Wiara Lecha dobrze weszła w mecz po przerwie, ale nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Z każdą kolejną minutą zdecydowanie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze, którzy udokumentowali swoją dobrą grę kolejnymi bramkami. W 66 min zdobyli trzeciego gola, a w doliczonym czasie gry ustalili wynik spotkania na 4:1.

Była to druga porażka Wiary Lecha na wiosnę i drugi mecz bez zwycięstwa z rzędu. Kibole pomimo przegranej utrzymają drugą lokatę, ale przewaga punktowa nad trzecim Zamkiem może zmaleć nawet do dwóch punktów. Trzeci zespół ligowej tabeli dziś zagra u siebie z poznańskim Przemysławem.

W kolejnej serii spotkań niebiesko-biali zmierzą się u siebie z Lubuszaninem Trzcianka. Mecz, który będzie oficjalnym pożegnaniem kończącego piłkarską przygodę Macieja Łaszyńskiego, odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 18 na poznańskiej Śródce. Będzie to też ostatni ligowy pojedynek Wiary Lecha w sezonie 2021/22.